lh
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez użytkownika

Trwała ondulacja to zabieg fryzjerski polegający na pofalowaniu włosów. Jest to utrwalanie nowej fryzury, nowego kształtu włosów, która utrzyma się na głowie przez dłuższy czas. Mimo, że ondulację robi się specjalnymi płynami, które zawierają substancje białkowo-olejowe to i tak nie jest ona obojętna dla kondycji naszych włosów. 

Podczas wykonywania trwałej ondulacji używa się tez chemicznych produktów, by włosy przybrały odpowiedni kształt. Zanim jednak przystąpi się do wykonania ondulacji trzeba wykonać lekkie przystrzyżenie końcówek włosów. Następnie włosy nawija się na walki i zwilżyć pasma włosów płynem do ondulacji. 

trwała ondulacja

Po tym zabiegu na włosy zakłada się kapturek z folii i całość zawijamy w gruby ręcznik. Po upływie 15 minut ściągamy z głowy ręcznik i folię. Szybko suszymy włosy suszarką. Teraz rozkręcamy jeden lok i sprawdzamy skręt włosa. Jeśli wszystko jest tak jak chcieliśmy wówczas rozplątujemy pozostałe pasma włosów. Następnie włosy spłukujemy ciepłą wodą i utrwalamy płynem utrwalającym. Na koniec fryzjer dobrze nam włosy wysuszy i ułoży. 

...