pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 28 kwietnia 2016 przez użytkownika

Maseczki do twarzy odżywiają i wygładzają skórę jeszcze bardziej niż kremy. Zanim nałożymy maseczkę powinniśmy dokładnie umyć twarz. Ważne, by maseczek nie stosować częściej niż raz w tygodniu. Maseczki z owoców i warzyw nadają się do każdego rodzaju cery. Oto kilka propozycji domowych maseczek.

Maseczka:

- z truskawek - 4-5 truskawek rozgniatamy i kładziemy na twarz na 10-15 minut.

- z marchewki - 3 marchewki młode ucieramy, mieszamy je z żółtkiem i łyżką mąki ziemniaczanej. Nakładamy na twarz na 20 minut. Odżywcza i wygładzająca.

- z ogórków - ogórek kroimy w plasterki, które kładziemy na twarz na 20 minut. Wybielająca i delikatna.

- z jabłek papierówek - dla cery tłustej. 2 jabłka ucieramy na tarce i mieszamy z pianą z białka, kładziemy na 25 minut.

- z drożdży - dla cery tłustej, zanieczyszczonej wągrami. 3 dag drożdży mieszamy z letnim mlekiem na gęstą papkę. Nakładamy na twarz na 20 minut, po czym spłukujemy ciepłą wodą i zimną. 

- rzymska - dla cery tłustej. trochę ugotowanego grochu lub fasoli przetrzeć przez sito. Wymieszać z żółtkiem i odrobiną maślanki. Nakładamy na twarz i trzymamy aż do zaschnięcia, po czym zmywamy ciepłą wodą i spłukujemy zimną wodą lub maślanką. 

- z mąki owsianej i białka - dla cery tłustej. 2 łyżki mąki owsianej mieszamy z białkiem i razem ubijamy na pianę. Nakładamy na twarz na 20 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą. Oczyszcza i matowi skórę.

- ze świeżego twarogu - dla cery tłustej. Łyżkę miodu mieszamy z łyżką twarogu. Nakładamy na 20 minut i zmywamy ciepłą wodą. 

- z papki miodowej - dla cery suchej. 2 łyżeczki miodu, 2 łyżeczki mąki jęczmiennej i jedno żółtko ugotowane na twardo utrzeć z niewielką ilością śmietanki. Twarz lekko natłuścić kremem i nałożyć maseczkę na 30 minut na twarz. Zmyć ciepłą wodą i spłukać zimną. 

- majonezowa - dla cery suchej. 2 łyżeczki oliwy, surowe żółtko, łyżeczka miodu, łyżeczka soku z cytryny. Wszystko ucieramy i kładziemy na twarz na 10-15 minut. Zmywamy letnią wodą. 

- z płatków owsianych - dla cery suchej. 2 łyżki płatków owsianych zalewamy 2 łyżkami słodkiej śmietanki. Gdy płatki spęcznieją nakładamy papkę na twarz na 20 minut. Zmywamy gorącą wodą i spłukujemy zimną. Wygładza. 

maseczka na twarz

...