pytanie zadane 23 kwietnia 2016 w Muzyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 23 kwietnia 2016 przez użytkownika

Tracy Chapman jest piosenkarką i kompozytorką. 

Urodziła się w 1964 roku w Cleveland w Ohio w USA. Od dzieciństwa gra na gitarze. Początkowo śpiewała w klubach i kawiarniach, a następnie zaczęła współpracę z Electra Records. W tej wytwórni wydała w 1988 roku swój pierwszy album zatytułowany Tracy Chapman. Za album ten, a szczególnie za piosenkę "Fast Car" zdobyła platynową płytę oraz 4 nagrody Grammy. 

Kolejne dwa albumy nie były już tak popularne, jak pierwszy album, ale wokalistka miała stałą grupę swoich wiernych słuchaczy. Za to kolejna wydana w 1995 roku, czwarta już płyta, została sprzedana w 3 milionach egzemplarzy. Przebój z tej płyty "Give Me One Reason" zdobył nagrodę Grammy. 

W następnych albumach Tracy Chapman można było usłyszeć rockowe brzmienia. Artystka łącznie wydała 8 albumów, najnowszy w listopadzie 2008 roku. 

Chapman śpiewa kontraltem i specjalizuje się w takich gatunkach muzycznych jak: folk, pop, rock i muzyka akustyczna. Jej najbardziej znane piosenki to: "Talkin' Bout a Revolution", "Give Me One Reason" oraz "Fast Car".  Poniżej możecie posłuchać jednej z nich. 

...