seohost
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Turystyka przez użytkownika anonimowy
W co się spakować, jak układać rzeczy, co mieć w bagażu podręcznym (jeśli lecimy samolotem)?

1 odpowiedź

odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez użytkownika

Jeśli chodzi o torby to mamy do wyboru: walizki, kufry, sportowe miękkie torby, torby z wieszakami na ubrania, plecaki itd. Wybór odpowiedniej zależy od naszego gustu i naszych potrzeb, a także od rodzaju naszej podróży. Łatwiej ułożyć w bagażniku auta bagaż miękki i elastyczny, niż sztywny. Za to twarde walizki są mocniejsze. A poza tym w samolocie jest dla nich specjalny luk, więc sprawdzą się tu mocniejsze walizki. Trzeba też pamiętać, że nikt się nie cacka z naszymi bagażami na lotnisku, więc mocna walizka to podstawa. Poza tym walizki zazwyczaj posiadają rączkę, dzięki czemu są wygodniejsze do transportowania niż torby, które trzeba nosić w ręku. 

Do podróży służbowej, gdzie wozimy koszule i garnitury, które się nie mogą pognieść, lepiej sprawdzi się torba z wieszakami na ubrania. Torby natomiast są wygodniejsze dla wędrowców, którzy nie zabierają wielu rzeczy i nie patrzą na to czy ubrania im się pogniotą czy nie. 

Jeśli chodzi o spakowanie się w walizkę, zabierane rzeczy to dobrze jest je sobie wszystkie przygotować i rozłożyć np. na kanapie, a następnie zastanowić się nad tym czy naprawdę wszystko jest nam potrzebne. Takie rzeczy jak koszulki, dżinsy, swetry w walizce lepiej składać pod kątem prostym, a w torbie lepiej je rolować, gdyż zajmują mniej miejsca. Luki wypełnił skarpetami i bielizną. Skarpetki możesz też włożyć do środka butów. Jeśli pogniecie Wam się koszula czy inne ubranie, to po dotarciu na miejsce rozwieś ją na wieszaku w łazience i weź prysznic. Para rozprostuje wszelkie zagniecenia. Krawaty roluj, paski układaj na brzegach walizki. Kosmetyki pakuj w oddzielne woreczki , zwłaszcza takie, które mogą się wylać. 

Do samolotu - najpierw trzeba zobaczyć ile powinien ważyć i mierzyć bagaż podręczny. Nie wolno w nim mieć materiałów wybuchowych, łatwopalnych, toksycznych (lakier do paznokci, do włosów, zapałki, zapalniczki). Nie można mieć ze sobą również ostrych przedmiotów (pilnik do paznokci, nożyczki czy noże). Jeśli jesteśmy chorzy na cukrzycę i musimy mieć przy sobie strzykawkę z igłą to należy o tym poinformować personel i pokazać odpowiednie zaświadczenie. 

...