seohost
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Turystyka przez użytkownika anonimowy
Chodzi mi dokładniej o miejsca oznaczone jakimś kultem, legendą, mitycznym opowiadaniem.... czymś niesamowitym czy nawet paranormalnym.

1 odpowiedź

odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez użytkownika

Do takich miejsc należą np.:

1. Stonehenge w Anglii - jest to tajemniczy krąg, powstały w około 3000-1600 p.n.e. Ma on podobno związek z zegarem słonecznym, choć nikt do końca nie zna jego przeznaczenia. Ponoć druidowie odprawiali tu swoje obrzędy. 

stonehenge

2. Kręgi w zbożu w Anglii - pojawiają się na polach od ponad 1200 lat. Są one zawsze równo, precyzyjnie "przystrzyżone". Często można je spotkać właśnie w pobliżu Stonehenge. Niektóre z nich mają nawet kilometr długości. 

3. Świątynia Jokhang w Tybecie - znajduje się nad Lhasą, czyli jednym z najwyżej położonych miast na świecie (3640 m n.p.m.). Wybudował ją król Songtsen Gampo w latach 639-647. 

4. Wisząca skała w Australii - leży tuż pod Melbourne. Miejsce to rozsławiła powieść Joan Lindsay "Piknik pod Wiszącą Skałą". Od tej pory miejsce to jest owiane tajemnicą. 

5. Wielkie piramidy w Egipcie - jeszcze do niedawna można było w nich spędzić noc i zamknąć się w ograniczonej przestrzeni komnaty królewskiej. Jako pierwszy Europejczyk dokonał tego Napoleon Bonaparte w 1798 roku. 

piramida w egipcie

6. Trójkąt bermudzki - chyba każdy słyszał o tym miejscu. Znikają w nim statki, okręty i samoloty. Przyczyną tych zdarzeń może być zjawisko naturalne lub rodzaj pęknięcia czasoprzestrzeni lub wpływ istot pozaziemskich. Do wierzchołków trójkąta należą: Bermudy, Miami i Portoryko. Powierzchnia trójkąta ma ponad miliom km kwadratowych.

...