seohost
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Biznes i finanse przez użytkownika anonimowy
Jak dysponować pieniędzmi, żeby nie wydawać ich tyle podczas codziennych drobnych zakupów? Zakupy u mnie zazwyczaj kończą się tym, że "a to jeszcze to wezmę, a jeszcze to ..." i raptem do zapłaty 50 zł, a wyszłam tylko po mleko. Jak oszczędzać również na innych rzeczach i ... właśnie na jakich? Dajcie swoje propozycje jak radzicie sobie z domowym budżetem.

1 odpowiedź

odpowiedź 14 kwietnia 2016 przez użytkownika

Poniżej podam konkretne przykłady oraz sposoby na oszczędności z nimi związane.

AUTO - jeśli tanio kupiłeś auto, a teraz musisz je tankować i to drogą benzyną to: nie krąż po mieście szukając tańszego paliwa, ale poszukaj (popytaj kierowców, znajomych) stacji oferującej paliwo wysokiej jakości. Możesz też tankować na stacjach samoobsługowych, gdyż tam cena paliwa tez jest niższa, bo ma mniejsze koszty utrzymania. Jeśli ubezpieczasz auto, nie trzymaj się kurczowo jednej firmy, ale poszukaj tej, gdzie ubezpieczenie jest najtańsze. Sprawdź też ciśnienie w oponach, gdyż to od dobrze napompowanych opon zależy mniejsze spalanie.

samochód

CODZIENNE ZAKUPY - jeśli codziennie udajesz się do sklepu, by kupić coś na obiad, a następnego dnia okazuje się, że nic nie ma i znów trzeba iść po kolejne sztuki jedzenia to: jeśli to możliwe rób zakupy przez Internet. Jeśli nie masz takiej możliwości to rób większe zakupy np. raz w miesiącu. Przed wyjściem na zakupy zrób też listę, tego co masz kupić i skup się na niej. Nie kupuj nic więcej, a na pewno wydasz mniej. 

WYJŚCIA - jeśli chcesz częściej wychodzić do kina lub do restauracji to: oszczędzisz zapraszając znajomych i organizując kino w domu. Nowości filmowe często teraz pokazują się na płytach DVD, które są tańsze niż wyjście do kina. Do tego niech każdy ze znajomych przyniesie jakieś małe przekąski i gotowe. 

DZWONIENIE ZA GRANICĘ - jeśli Twoi znajomi bądź rodzina mieszkają za granicą, a Ty tęsknisz i chcesz często do nich dzwonić, ale nie przepłacać za rachunki to: możesz rozmawiać z nimi za darmo np. przez Skypa, Signala lub inne komunikatory.

skype

MUZYKA - lubisz słuchać muzyki, zbierać płyty, ale nie stać Cię na zakup nowych to: najnowszej muzyki możesz słuchać w internecie lub darmowo ściągnąć je z legalnych stron np. mp3.wp.pl, mp3.cgm.pl, legalez.nuta.pl.

PRZEDMIOTY - jeśli chcesz odnowić swoje mieszkanie, kupić nowe meble lub np. rower czy gitarę to: przejrzyj takie strony jak Allegro, olx, lento.pl czy pokato.pl i kup te przedmioty taniej. 

...