seohost
pytanie zadane 11 kwietnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 12 kwietnia 2016 przez użytkownika

Zależy jakie pomieszczenie chcemy remontować, ale zazwyczaj na każdym z nich da się choć trochę zaoszczędzić. Nie zależnie czy jest to łazienka, pokój czy kuchnia. Czy chodzi o meblowanie czy budowanie, zawsze są prace, które możemy zrobić sami i tym samym przyoszczędzić. 

MEBLE I SPRZĘT AGD

Zamiast wymieniać meble można wymienić dodatki, które z pewnością są tańsze niż meble, a efekt będzie taki sam. Można np. zmienić same uchwyty do szafek i szuflad lub wieszaczki na ręczniki w łazience. Meble można również okleić okleiną o strukturze drewna. Sprzęt AGD możesz oddać do gminy lub do sklepu z taki artykułami (pod warunkiem zakupu nowego sprzętu w nim). Możesz również AGD jak i meble sprzedać w sklepach internetowych, lokalnej gazecie lub oddać potrzebującym. Zamiast kupować nową kanapę może wystarczy zmienić tylko jej obicie? Tkaniny możesz często kupić okazjonalnie w marketach. Na kanapę możesz też położyć narzutę, którą łatwo się pierze, a i obicia będą czyste na dłużej.

tanie meble

KAFELKI

Jeśli chcesz wymienić glazurę to warto poszukać w sklepach gładkich płytek bez wzoru. Zawsze takie kafelki można samemu ozdobić, pomalować farbami emulsyjnymi, emaliami lub farbami strukturalnymi. Można również dołożyć kilka droższych malowanych lub ozdobnych kafelków i ułożyć je na ścianie w ciekawy wzór. By lekko odświeżyć łazienkę można np. tylko zmienić kolor fug kładąc nowe. 

ROBOCIZNA

Jeśli chodzi o robociznę, to nie warto brać jej "ze sklepu" podczas zakupu np. mebli, gdyż zazwyczaj jeśli meble są tańsze fachowcy są drodzy. Lepiej poszukać fachowca na własną rękę lub to co możemy wykonać samodzielnie zróbmy sami. Drobny sprzęt warto pożyczyć, a profesjonalny wypożyczyć. Kupuj meble do samodzielnego montażu. Są tańsze, a instrukcja jest jasna i przejrzysta, więc z pewnością sobie z nią poradzisz. 

MALOWANIE

Chcesz tanio pomalować ściany w mieszkaniu? Szukaj w sklepie końcówek serii farb, gdyż są dużo tańsze. Możesz też kupić pigment do białej farby i stworzyć własny kolor. Na ściany możesz położyć również tapetę z ciekawą fakturą. Możesz położyć tapetę tylko na jednej ścianie, dzięki temu zaoszczędzisz na czasie i na pieniądzach. Lepiej jak ściany w pokojach są jasne. Daje to więcej światła, dzięki czemu zużyjesz mniej prądu i zaoszczędzisz. Do malowania nie kupuj drogich pędzli, a tym bardziej jeśli nie zamierzasz odmalowywać całego mieszkania, a jedynie jego fragment. Na ściany możesz również nałożyć własny wzór wycięty z tekturki. 

PODŁOGI

Zamiast kupować nową wykładzinę lub dywan wyczyść go dokładnie lub oddaj do pralni. Zawsze to tańsze rozwiązanie niż zakup nowego produktu. Jak chcesz już kupić dywan wybieraj ten wykonany z włókien syntetycznych, imitujących wełnę lub akrylowych. 

BUDOWANIE

Kupuj materiały budowlane takie jak np. cegły na składach budowlanych, gdyż tam są one tańsze. Materiały możesz również kupić przez internet. 

RECYKLING

Stare rzeczy, które nie są już przydatne w domu, przenieś do ogrodu i tam je wykorzystaj. Np. w starych zlewach możesz posadzić kwiaty. 

komentarz 1 lipca 2020 przez użytkownika anonimowy
Najbardziej oszczędnie to jakby się człowiek znał i sam sobie remontował w domu. Koszty to byłyby jedynie za materiały budowlane .
...