pytanie zadane 7 kwietnia 2016 w Informatyka przez użytkownika Gość
Chciałem zmienić w swoim systemie DNS z tepsy na google, bo słyszałem, że dzięki temu internet może szybciej działać. Gdzie mogę je zmienić w systemie Windows 7?

1 odpowiedź

odpowiedź 7 kwietnia 2016 przez użytkownika

Najprościej zmienić adresy serwerów DNS w systemie Windows 7 można, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonce ustawień sieciowych, które znajdują się w prawym dolnym rogu, przy zegarze systemowym

ikona ustawień sieci w windows 7

Następnie wybierasz opcję Otwórz Centrum sieci i udostępniania --> Połączenie Lokalne --> klikasz przycisk Właściwości, na liście wyszukujesz pozycji Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i klikasz Właściwości. Otworzy się okno właściwości połączenia sieciowego, w którym można ustawiać adres IP, Bramę, Maskę podsieci oraz DNS.

zmiana dns w windows 7

Poniżej opcji Użyj następujących adresów serwerów DNS: wpisujesz docelowe adresy DNSów.

Na powyższym obrazku wpisany jako pierwszy serwer jest adres DNS Google - 8.8.8.8 a jako alternatywny wpisałem adres DNS Orange, czyli 194.204.159.1 dzięki czemu zabezpieczasz się, przed sytuacją gdy serwery DNS Google ulegną awarii, przez co nie miałbyś dostępu do stron www. Gdy ustawisz tak jak screenie połączenie skorzysta z zapasowego serwera Orange. Raczej mało prawdopodobne jest to, że padną oba naraz.

Tutaj masz więcej serwerów DNS różnych firm.

komentarz 27 lutego 2021 przez użytkownika Gość
siódemka do dla mnie najlepszy system i dużo lepiej taką zmianę dnsów można zrobić niż w dziesiątce. Ten klasyczny panel sterownia jest dla mnie bardziej wygodny.
...