seohost
pytanie zadane 1 kwietnia 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 1 kwietnia 2016 przez użytkownika

Magnolie najlepiej lubią miejsca słoneczne lub półcieniste, ale osłonięte od wiatru. Co do gleby to magnolie lubią być sadzone w żyznej glebie o lekko kwaśnym odczynie. Takie wymagania mają magnolie nie zależnie od odmiany. 

Magnolia jest dużym krzewem lub drzewem, który wolno rośnie. Ma piramidalną koronę i luźne gałęzie, które z roku na rok opadają ku ziemi. Kwiaty magnolii ukazują się przed liśćmi. Jej kwiaty są duże i pojedyncze w kolorach przeważnie białym z odcieniami różu i fioletu. Korzenie magnolii należy okładać materiałem ściółkowym organicznym. Magnolie są odporne na mrozy, ale trzeba uważać na młode krzaczki, gdyż tym przymrozki mogą grozić. 

magnolia

Magnolie podlewa się lejąc wodę na korzenie, nigdy na liście, gdyż mogą przez to gromadzić się na nich różne bakterie powodujące stan chorobowy rośliny. Poza tym magnoliom mogą szkodzić takie insekty/owady jak: przędziorki, mszyce, myszy i norniki. 

Kwiaty magnolii mogą być używane jako przyprawa do ryżu. Natomiast trzeba wiedzieć, że nie wszystkie odmiany się nadają do tego celu. Jako przyprawy stosuje się kwiaty magnolii nagiej, które wcześniej się marynuje oraz kwiaty magnolii japońskiej, które wcześniej są sproszkowane. 

Wśród odmian magnolii można wymienić m.in. takie z nich jak:

- drzewiasta

- brooklińska

- zenii

- campbellii

- champaca

- naga

- Frasera

- wielkokwiatowa

- japońska

- purpurowa

- Loebnera

- wielkolistna

- szerokolistna

- Siebolda

- pośrednia

- gwiaździsta

- parasolowata

- wirginijska

- Wilsona.


Nazwę dla tej rośliny wymyślił Charles Plumier - zakonnik, botanik i podróżnik, który chciał upamiętnić innego francuskiego botanika Pierre'a Magnol'a. Zasłużył się on w dziedzinie botaniki tym, że uporządkował systematykę roślin. 

...