pytanie zadane 3 listopada 2022 w Kuchnia przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 3 listopada 2022 przez użytkownika
edycja 3 listopada 2022 przez użytkownika

Cargo w kuchni to rodzaj kosza, wysuwanej szafki służącej do przechowywania produktów. Wykonane one są ze specjalnych stelaży z prowadnicami, dzięki którym można je wysuwać i wsuwać przez co są one funkcjonalne. Znajdują się w niej półki, które mogą być bardzo wąskie lub znajdować się w trudniej dostępnych miejscach w kuchni, dzięki czemu lepiej wykorzystujemy jej przestrzeń. 

Jeśli chodzi o rodzaje szafek cargo to jest ich obecnie wiele na rynku. M.in.: 
- carga niskie umieszczane tuż pod blatem,
- carga wysokie (maxi) do słupków, czyli szafek stojących,
- carga zwane kornery do szafek narożnych.

Zarówno niskie jak i wysokie szafki cargo mogą być też wąskie albo szerokie w zależności od tego ile miejsca mamy na nią przeznaczone w naszej kuchni. Wąskie cargo to jeden z najpopularniejszych modeli tego typu szafek. Może mieć on nawet od 15 cm szerokości. 

kosz cargo w kuchni- Wąskie cargo w kuchni - 

cargo w kuchni

Cała szafka cargo jest przeważnie wykonana z drutu, łącznie z drucianym dnem, choć zdarza się, że dno jest drewniane lub zrobione z płyty. Dodatkowo cargo może być wyposażone w wieszaki np. na ściereczki lub w miejsce na inne drobne rzeczy. 

W szafce tego typu można przechowywać praktycznie wszystko, choć najczęściej są to słoiczki z przyprawami, soki, pokrywki, artykuły spożywcze, ale są też takie szafki cargo, do których wejdą garnki czy patelnie albo detergenty. 

...