pytanie zadane 1 listopada 2022 w Muzyka przez użytkownika
edycja 1 listopada 2022 przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 1 listopada 2022 przez użytkownika

Lady Pank to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych, grający głównie muzykę rock, pop i jego odmiany. Zespół istnieje od 1981 roku, a założyli go Jan Borysewicz (wokalista i gitarzysta) oraz Andrzej Mogielnicki (producent i autor tekstów piosenek). Zespół tworzą jeszcze na chwilę obecną: Janusz Panasewicz (wokalista i autor tekstów), Kuba Jabłoński (perkusista) i Krzysztof Kieliszkiewicz (basista). 

Nie można jednoznacznie napisać, która piosenka była największym przebojem Lady Pank, ponieważ było ich wiele. Niewątpliwie jedną z nich była pierwsza piosenka zespołu pt. Mała Lady Pank, od której wzięła się jego nazwa. 

Innymi największymi przebojami zespołu Lady Pank są:

- Mniej niż zero przedstawiająca historię młodego chłopaka, który po wejściu w 'dorosłe' życie zauważa, że jest tylko człowiekiem, żyjącym jak reszta ludzi, jest tylko elementem całego społeczeństwa i że świat nie kręci się wyłącznie wokół niego. 

- Tańcz, głupia tańcz

- Kryzysowa narzeczona

- Marchewkowe pole pochodząca z albumu O dwóch takich co ukradli księżyc. Piosenka znalazła się również filmie o tym samym tytule. 

- Tacy sami

- Zostawcie Titanica

- Zawsze tam, gdzie Ty utwór powstał w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 80. XX wieku. 

- Na co komu dziś

- Znowu pada deszcz 

- Słońcem opętani

- Stacja Warszawa z teledyskiem ukazującym życie mieszkańców stolicy Polski

- Mój świat bez ciebie

...