pytanie zadane 1 kwietnia 2022 w Muzyka przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 1 kwietnia 2022 przez użytkownika
edycja 6 kwietnia 2022 przez użytkownika

Michael Jackson to najbardziej znany piosenkarz na świecie określany mianem Króla Popu. Był on nie tylko piosenkarzem, ale również autorem utworów, twórcą muzyki, aktorem i przede wszystkim tancerzem. To właśnie z tego nietypowego tańca, z charakterystycznych ruchów tanecznych jest najbardziej znany i z nimi się kojarzy. 

Michael Jackson pochodził z muzycznej rodziny, dlatego już od dziecka miał poczucie rytmu i doskonały słuch muzyczny. Jako sześcioletnie dziecko zaczął występować w rodzinnym zespole The Jackson 5. Z grupą tą rozstał się mając 26 lat i rozpoczął karierę solową tworząc piosenki, które są popularne do dnia dzisiejszego.

Do największych hitów Michaela Jacksona należą:

1. Thriller
To najpopularniejsza ze wszystkich jego piosenek. Został do niej nakręcony wideoklip, który był pierwszym takim teledyskiem w historii muzyki. Oryginał tego utworu trwa prawie 14 minut. Teledysk do tego utworu jest uznawany za najlepszy teledysk wszechczasów. 

2. Billie Jean
Piosenka ta zdobyła dwie nagrody Grammy w 1984 roku. Jest ona uznawana za znak rozpoznawczy Michaela Jacksona m.in. za sprawą kroku tanecznego zwanego moonwalk. Teledysk do tego utworu został uznany za jeden ze stu najlepszych teledysków wszech czasów. 

3. Don't Stop 'Til You Get Enough
Pierwszy singiel Michaela Jacksona i zarazem jego pierwszy utwór solowy. 

4. Beat It
W piosence tej pokazany jest pojedynek dwóch gangów, a całość jest nagrana w formie wideoklipu. 

5. Human Nature
Wiele osób uważa, że ta piosenka ma najpiękniejszą melodię jaką do tej pory słyszeli. 

6. Black or White
W utworze tym są połączone elementy dance, hard rocka i rapu. Użyto tu również elementów specjalnych i ciekawych sekwencji tanecznych. 

7. The Way You Make Me Feel
Teledysk do tej piosenki został nagrany na ulicy. Michael Jackson próbuje poderwać w nim kobietę. W teledysku zagrała również siostra Micheala La Toya Jackson. 

8. Dirty Diana
Teledysk do tego utworu zawiera w sobie elementy z nagrania koncertu na żywo, dlatego też jest taki elektryzujący. Michaelowi Jacksonowi towarzyszy gitarzysta Steve Stevens. 

9. Heal the World
Teledysk to tego utworu miał na celu szerzenie wśród ludzi na całym świecie miłości, szacunku i tolerancji. Ukazuje on dzieci, które pragną żyć w lepszym świecie i w lepszej przyszłości. 

10. You Are Not Alone
W teledysku tym Michael pojawia się wraz ze swoją ówczesną żoną - Lisą Marie Presley. 

11. They Don't Care About Us
Istnieją dwa teledyski do tego utworu. Jeden jest nagrany w Salwadorze w Brazylii, a drugi w więzieniu. Ze względu na kontrowersyjne treści, drugą wersję puszczano tylko o wybranych porach dnia. 

12. Earth Song 
W teledysku tym jako jedna z pierwszych osób na świecie porusza problem zanieczyszczenia środowiska oraz problemy jakie spotyka planeta. 

13. Smooth Criminal
Do ciekawostek należy to, że na początku utworu nagrane jest bicie serca samego Michaela Jacksona. 

14. Best of Joy
To ostatnia piosenka jaką nagrał Michael Jackson w ostatnich tygodniach swojego życia. 

komentarz 7 lipca 2022 przez użytkownika Gość
Dzięki za liste z od razu możliwością odsłuchania danej piosenki. Tego szukalem.
komentarz 11 lipca 2022 przez użytkownika Gość
Dzięki za te przeboje majkela uwielbiam go sluchać
...