pytanie zadane 31 sierpnia 2021 w Informatyka przez użytkownika Gość

Mam problem z drukarką a właściwie urządzeniem wielofunkcyjnym HP LaseJet M1120 MFP.

Na wyświetlaczu wyświetla się błąd:

błąd skanera 6

i niestety nie chce mi to urządzenie skanować ani kserować (bo wiadomo że do tego używa skaner). Drukuje z komputera prawidłowo, tylko jest problem z tymi skanami. Błąd wyświetla się cały czas i nie ginie na wyświetlaczu.

Da się to jakoś naprawić?

1 odpowiedź

odpowiedź 31 sierpnia 2021 przez użytkownika

Błąd o którym piszesz, może świadczyć o uszkodzeniu modułu skanera w urządzeniu. Prawdopodobnie pozostaje serwis lub używanie urządzenia jako samej drukarki.

Choć warto jeszcze spróbować dwóch zabiegów, które mogą naprawić zaistniały błąd.

1. Naciśnij i przytrzymaj przyciski Anuluj i > (strzałka w prawo), które znajdują się na górnym panelu urządzenia, jednocześnie włączając drukarkę. Gdy na wyświetlaczu pojawi się komunikat Permanent storage init, uwolnij przyciski.

2. Warto również zaktualizować oprogramowanie układowe drukarki (tzw. firmware) do najnowszej dostępnej wersji. Aktualizację możesz pobrać ze strony producenta HP:

https://ftp.hp.com/pub/softlib/software12/COL21711/Im-56864-5/M1120_FW_Upgrade_1203_20120305_signed.exe

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała, znaczy że skaner jest uszkodzony mechanicznie i wymagany jest serwis.

komentarz 31 sierpnia 2021 przez użytkownika Gość
U mnie pomogło wyczyszczenie szyby skanera na której kładzie się skanowane kartki. Podobno jak jest zabrudzona z brzegu, gdzie startuje laser do skanowania, to wtedy może on mieć z nastawieniem początku skanowania i wtedy nie chce działać.
komentarz 4 listopada 2021 przez użytkownika Gość
Mam tą drukarkę od i też swego czasu miałem ten błąd i problem ze skanerem. U mnie pomogła dłuższy przerwa w używaniu drukarki . Chyba po jakimś miesiącu ja włączyłem i przestała pokazywać ten błąd, działa prawidłowo do dziś.
...