seohost
pytanie zadane 2 marca 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 2 marca 2016 przez użytkownika

System odzyskiwania szarej wody to inaczej system odzyskujący ciepło ze ścieków. System taki polega na pozyskiwaniu ciepła z użytej wcześniej wody (np. podczas wykonywania prac domowych - prania, kąpieli, mycia naczyń itp.). Następnie system ten przekazuje szarą wodę do systemu ogrzewającego dom. Nazwa szara woda wziął się od koloru jaki przybiera i temu, że jest mętna. 

Układ systemu odzyskiwania szarej wody składa się z filtra, zbiornika szarej wody i pompy. Dzięki użytemu układowi czyszczącemu system pracuje praktycznie bezobsługowo. Samo urządzenie jest tanie i łatwe w konstrukcji oraz w obsłudze (ewentualnej). Przeciętnie w domu można w ten sposób wykorzystać 50-80% szarej ściekowej wody, prócz wody po spłukaniu toalety. 

szara woda

Szara woda to inaczej szare ścieki i może ona być ponownie wykorzystana np. do podlewania roślin, mycia samochodu, mycia roweru itp. Dzięki takim zastosowaniom zużyjemy na te i inne czynności mniej wody pitnej, pobieranej z rzek i innych zbiorników wodnych. Poza tym zużyjemy mniej energii i chemikaliów w porównaniu z tradycyjnym oczyszczaniem wody, odbudowuje się poziom wód gruntowych. 

...