pytanie zadane 3 stycznia 2021 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 stycznia 2021 przez użytkownika

Dziś pokażę Wam jak można urozmaicić dzieciom pobyt w domu spędzając ten czas razem. Na blogu zamieszczałam już kilka propozycji prac plastycznych jakie możecie zrobić z dziećmi (lub mogą one zrobić je same jeśli są starsze), a moją dzisiejszą propozycją będą fajerwerki

Formą jaką użyjemy do wykonania tej pracy plastycznej jest kolorowanie i malowanie, a potrzebne nam będą:

- kartki,
- kredki świecowe,
- czarna bądź granatowa farba,
- pędzle,
- opcjonalnie patyczki do szaszłyków
.

Wykonanie fajerwerków na kartce papieru jest proste. Na początku malujemy kartkę kredkami świecowymi w różnych kolorach. Można kartkę zamalować dowolnie lub zrobić kolorowe paski, tak jak my to zrobiliśmy.

kartka zamalowana świecowymi kredkami

Następnie zamalowujemy całą wcześniej pomalowaną kredkami kartkę czarną farbą. Farby dobrze jak będzie grubsza warstwa. 

malowanie kartki na czarno

Teraz za pomocą drugiej końcówki pędzla, tej bez włosia, rysujemy na farbie kształt fajerwerków. Można też narysować je za pomocą patyczka do szaszłyków. 

malowanie fajerwerków

Nasz efekt końcowy fajerwerków wygląda właśnie tak:

fajerwerki praca plastyczna

Oczywiście fajerwerki to tylko jedna z mnóstwa opcji jakie możecie namalować tą techniką. Możecie użyć do zamalowania tylko jednego koloru kredki np. niebieskiej i tylko jednego koloru farby np. białej i na końcu narysować bałwanka. Żółty kolor kredki i niebieski farby i możemy stworzyć gwiazdy na nocnym niebie. Pomysłów jest bardzo wiele, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. 

...