seohost
pytanie zadane 13 grudnia 2020 w Informatyka przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 13 grudnia 2020 przez użytkownika

Jeśli często korzystasz z przeglądarki Google i masz ją w języku angielskim lub innym niż polskim, to wówczas praca może okazać się ciężka. Zwłaszcza jeśli nie znasz języka np. angielskiego tak dobrze, żeby zrozumieć wszystko czego szukasz. Poniżej pokażę Ci trzy sposoby jak w prosto i szybko możesz zmienić język przeglądarki

Język możesz zmienić na polski lub każdy inny jaki znajduje się w ustawieniach danej przeglądarki, w tym przypadku w Google.

Sposób nr.1

Wchodzisz na główną stronę Google, która powinna wyglądać tak jak ta na poniższym zdjęciu. Klikamy w słowo Settings, które znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie wybieramy polecenie Search settings.

główna strona google

zmiana języka w przeglądarce

Teraz klikamy w Languages i wybieramy język np. polski. Na koniec klikamy w przycisk Save. Gotowe.

wybór języka w przeglądarce google

Sposób nr. 2

Jeśli w przeglądarce Google Chrome już wpisałeś jakieś szukane słowo np. grudzień i wyskoczyło Ci kilka propozycji podstron, a chcesz by ukazały się one po polsku to wystarczy kilka kliknięć by to zmienić. Po wpisaniu szukanego słowa np. grudzień pokazało ci się coś takiego jak na poniższym zdjęciu. U góry strony pokazały się takie ikonki jak: All, Images, Maps, News itd. to zaraz za nimi znajduje się słowo Settings. Wciskamy je i wybieramy następnie Languages

zmiana języka w wyszukiwarce google

Ponownie ukaże nam się nowa strona z wyborem języka. Wybieramy polski, wciskamy Save i gotowe. 

wybór języka

Sposób nr.3

To najszybszy sposób zmiany języka w przeglądarce Google Chrome. Będąc na głównej stronie Google pod oknem wyszukiwania mamy napisane: Google offered in: polski. Domyślnie przeglądarka ustawia nasz język. 

szybki sposób na zmianę języka

Wystarczy nacisnąć słowo: polski i gotowe. 

Mam nadzieję, że te krótkie porady pomogą i usprawnią pracę przed ekranem komputera. 

...