pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w Książki przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 21 sierpnia 2020 przez użytkownika

Marysia Krasowska to pisarka pisząca głównie książki fantastyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Do chwili obecnej Krasowska wydała trzy książki o tej tematyce i  jednego e-booka. Ich tytuły to:

1. Wyspa X
Książka wydana w 2015 roku przedstawia losy 12-letniej Summer, która podczas lotu samolotem, w którym nastąpiła awaria, ląduje na niewidzialnej wyspie. Razem z nią na wyspie są również 9-latka Lilly i 13-latek Jack, który uwielbia maszyny. Podczas pobytu na tej tajemniczej wyspie Summer odkrywa, że posiada niezwykłą moc telekinezy. 

2. Banda niematerialnych szaleńców
Książka wydana w 2016 roku przedstawia przygody Danny'ego Moon'a i jego pięciu kuzynek. Danny przyjeżdża do nich do Warszawy, ponieważ rodzice wysłali go do kuzynostwa za złe zachowanie. Po pewnym czasie on oraz jedna z jego kuzynek o imieniu Aneta zaczynają widzieć duchy. Od tej pory zaczynają mieć niesamowite przygody i różne zadania do wykonania.

3. Na tropie magii
Książka wydana w 2019 roku jest kontynuacją Wyspy X. Trójka dzieci, która wylądowała na tajemniczej wyspie, tym razem przemierza świat dookoła za pomocą magicznej mapy. Próbują oni dostać się do innego wymiaru, w którym utknęli inni czarodzieje i ich stamtąd wydostać. 

4. Zwariowane przepisy
Książka wydana w 2016 roku w formie e-booka. Zawiera ona przepisy wegetariańskie oraz porady dotyczące zdrowego odżywiania się. 

Maria Krasowska to urodzona w 1997 roku pisarka, ale również youtuberka, tancerka i podróżniczka. Prowadzi m.in. kanał na You Tubie - Zwariowani.

...