pytanie zadane 21 sierpnia 2020 w Różne przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 21 sierpnia 2020 przez użytkownika

Dzień Psa obchodzony jest 1 lipca każdego roku. Właśnie w ten dzień nasze pupile mają swoje święto. 

owczarek niemiecki

Dzień Psa został ustanowiony w Polsce w 2007 roku przez działanie polskiego czasopisma 'Przyjaciel Pies' oraz użytkowników portalu pies.pl. Na ten dzień wybrano właśnie lipiec, ponieważ z badań wynika, że właśnie w tym czasie, czyli w okresie wakacyjnym, do schronisk trafia najwięcej psów. Dlaczego właśnie wtedy liczba psów w schroniskach się zwiększa? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ ich właściciele wyjeżdżają wtedy na wakacje, urlopy itp. i nie bardzo mają gdzie zostawić, z kim zostawić swojego psa lub po prostu nie chcą go ze sobą zabierać na letni wypoczynek. Wtedy najprościej jest oddać zwierzaka do schroniska. O tym co takie zwierzę wówczas odczuwa nie będę pisać. 

Dlatego też Dzień Psa jest idealnym dniem na zastanowienie się nad losem tych zwierząt oraz nad naszym życiem i tym czy kupując bądź adoptując czworonoga podołamy w opiece nad nim. 


Natomiast u naszych sąsiadów zza oceanu, w USA, 26 sierpnia obchodzony jest Narodowy Dzień Psa. Dzień ten ustanowiono w 2004 roku. 


W Polsce istnieje jeszcze Dzień Kundelka, który jest obchodzony 25 października. W tym dniu właściciele kundelków organizują wystawy swoich czworonogów, schroniska organizują dni otwarte itp. 

...