pytanie zadane 16 sierpnia 2020 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 16 sierpnia 2020 przez użytkownika

Szafki na buty są bardzo popularne w naszych przedpokojach czy korytarzach. Niestety wykonanie większości z nich, pozostawia wiele do życzenia. Najczęstszą przypadłością jest obsuwanie się uchylnych szafek, co powoduje problem z ich otwarciem oraz nieestetycznie to wygląda:

uszkodzona szafka na buty

Wypadanie półek spowodowane jest tym, że najczęściej wiszą one tylko na uchwytach zamontowanych na dwóch śrubkach po jednej z każdej strony. Śrubki te są wkręcane zazwyczaj w plastikowe gwinty

plastikowy gwint

Jak wiadomo plastik jest miękki i kruchy, więc taki gwint po jakimś czasie się może wyrobić. A jeśli śrubki mają grubość na styk, wtedy efekt jak na pierwszym miejscu gwarantowany.

Jak taką szafkę naprawić?

Są dwa sposoby. Pierwszy najbardziej optymalny, to wymienić śruby na takie o gwint większe. Dzięki czemu dobrze zacisną się na gwincie.

Jeśli nie mamy dostępu do grubszych śrub, to można zastosować drugi domowy sposób. Wystarczy użyć kawałka materiału, który posłuży do uszczelnienia gwintu śrubki.

uszczelnianie śrubek

Zawijamy śrubę w kawałek materiału, zwiększając tym samym jej grubość

uszczelnianie śruby od szafki

Teraz wystarczy wkręcić śrubki zawinięte w materiał, który sprawi że wkręcona śruba będzie ciasno przylegać do gwintu i nie powinna się już odkręcać przy otwieraniu półek.

naprawiona szafka na buty 

Proste i bez dodatkowych kosztów :)

...