pytanie zadane 16 lipca 2020 w Fauna i flora przez użytkownika
Co powinno się znaleźć w chomikowej wyprawce?

1 odpowiedź

odpowiedź 16 lipca 2020 przez użytkownika

Chomik to zazwyczaj małe zwierzątko, mały gryzoń, choć wśród nich znajdują się również rasy chomików, gdzie osobniki są większe lub mniejsze. Bez względu na to chcąc mieć takie zwierzątko w domu musimy odpowiednio się przygotować i wyposażyć w niezbędne dla chomika rzeczy

Zanim kupimy chomika dobrze jest przygotować, zakupić wszystkie potrzebne rzeczy wcześniej. Do najważniejszych rzeczy jakie są mu potrzebne należą:

- Klatka lub akwarium, w którym chomik będzie mieszkał, jadł, spał, gdzie będą jego trociny i poidełko z wodą, słowem gdzie będzie miał wszystko. Zarówno w klatce, jak i w akwarium chomik czuje się dobrze, ale trzeba pamiętać, że muszą one być odpowiednich rozmiarów i np. nie hodujemy dużego chomika w małej klatce, bo będzie miał zwyczajnie w niej za ciasno.

klatka dla chomika

klatka dla chomika

- Poidełko, czyli specjalna buteleczka, z której chomik będzie pił wodę. Poidełko wiesza się na klatce za pomocą załączonego drucika lub przylepia do szyby akwarium za pomocą sylikonowej przyssawki. Innym rozwiązaniem może być również miseczka, którą stawiamy na trocinach i chomik sobie z niej pije wodę, ale z miseczki prędko ta woda będzie się wylewała. 

poidełko dla chomika

- Miseczka lub większa nakrętka, do której sypiemy jedzenie dla chomika

- Domek dla chomika - może to być specjalny domek, domek z łupiny kokosa lub rolka po papierze, w którą chomik też z chęcią wejdzie.

- Trociny lub ściółka do wysypania dna klatki lub akwarium. 

Pozostałymi atrakcjami jakie możemy zapewnić dla chomika są:

- kołowrotek - to chyba najbardziej popularna zabawka dla chomika, w której chomik sobie biega; nazywa się ją też karuzelą,

kołowrotek dla chomika

karuzela dla chomika

- sznureczki - które wisząc swobodnie mogą służyć chomikowi do wspinaczki,

- labirynt dla chomika - który można zrobić samodzielnie,

labirynt dla chomika z kartonu

- kula do biegania, którą możecie zakupić w sklepie zoologicznym. 

...