pytanie zadane 3 lipca 2020 w Historia przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 3 lipca 2020 przez użytkownika

Wiele osób z Was ma lub miało w swoim życiu choćby jedno zwierzątko. Nie ważne czy był to pies, kot, rybki czy chomik, na pewno był lub jest ukochanym pupilem. Warto więc dowiedzieć się, że sławne osobistości, znane w historii również miały swoje ulubione zwierzęta. Zatem poznajcie sławne postacie historyczne i ich zwierzęta

Kolejność postaci podana alfabetycznie.

1. Salvador Dali - słynny malarz wraz z żoną miał w swoim domu dwa ukochane mrówkojady oraz ocelota, z którymi wybierał się na spacery. 

2. Leonardo da Vinci - malarz znany najbardziej z obrazu 'Mony Lisy' był zarówno miłośnikiem zwierząt i wegetarianinem. Choć podobno na stałe nie posiadał on zwierząt, to tak bardzo kochał dzikie ptaki, że kupował je na targu i wypuszczał na wolność. 

3. Ernest Hemingway - ten amerykański pisarz uwielbiał koty. Miał ich mnóstwo i specjalnie dla nich kupił krowę mleczną oraz zapisał im swój dom na Florydzie. Zwykle mawiał, że 'posiadanie kota prowadzi do posiadania kolejnego'

4. Katarzyna II Wielka - cesarzowa Rosji również była zwolenniczką kotów i wśród monarchów miała ich podobno najwięcej. W jej Pałacu Zimowym mieszkało bowiem około 300 kotów! Po co jej tyle kotów? Podobno miały one chronić zbiory sztuki znajdujące się w pałacu przed szczurami i myszami. 

5. Tadeusz Kościuszko - ulubieńcem naczelnika, generała Wojska Polskiego był koń. Generał uwielbiał konne spacery, dlatego często w czasie wolnym się na nie wybierał. Podobno podczas takich wycieczek zatrzymywali się przy każdym żebraku i Tadeusz Kościuszko dawał mu datek. 

6. Marilyn Monroe - znana aktorka kochała psy. W swoim życiu miała takie rasy psów jak m.in. kundel, spaniel, owczarek szkocki, chihuahua, basset czy maltańczyk. Prócz psów Monroe posiadała również kota perskiego. 

7. Adam Mickiewicz - pisarz, poeta miał wiele zwierząt i wiele dzieci, bo aż sześcioro. W jego domu gościły się również zwierzęta takie jak koty, psy czy oswojona sroka

8. Izaak Newton - uczony z Anglii, ojciec fizyki uwielbiał koty oraz psy. To właśnie on specjalnie dla nich wymyślił wejście dla zwierząt w drzwiach. Przeszkadzało mu bowiem ciągłe drapanie w drzwi. 

9. Pablo Picasso - najbardziej na świecie kochał koty. Jako młodzieniec miał kota syjamskiego, a później znacznie więcej kotów różnych ras. 

10. Józef Piłsudski - pierwszy marszałek Polski posiadał konie i psy, ale prócz nich miał też gąsiora i własną pasiekę. Warto dodać, że jego ukochany pies wabił się Pies.

11. Stanisław August Poniatowski - ulubionym zwierzęciem ostatniego króla Polski był pies rasy szpic. Wabił się on Kiopek. Pies ten uczestniczył w słynnych obiadach czwartkowych. 

12. Królowa Wiktoria - królowa Wielkiej Brytanii i Irlandii posiadała wiele zwierząt. W jej domu gościły m.in.: psy (terrier, spaniel, szpic), kuc szetlandzki, dwie kozy, osioł, jeleń i papuga. 

...