pytanie zadane 25 czerwca 2020 w Informatyka przez użytkownika Gość

Witam

Mam problem z serwerem DEL, nie chce się odpalić, tylko po włączeniu (lub ponownym uruchomieniu) zatrzymuje się na czarnym ekranie i wyskakuje komunikat:

komunikat błędu iDRAC6 not responding. Power required may exceed PSU wattage

ucięło mi trochę pierwsze litery jak robiłem zdjęcie, ale cały komunikat brzmi:

Alert!  iDRAC6 not responding. Power required may exceed PSU wattage.
Alert!  Continuing system boot accepts risk that system may power without warning.
Strike the F1 key to continue, F2 to run the system setup program.

I teraz tak, jak kliknę klawisz F1 to mi się system uruchomi. Ale gdy ponownie go uruchomię, to samo zatrzymuje się na tym komunikacie. Jest to bardzo uciążliwe, bo jednak trzeba podejść do serwera i kliknąć bo inaczej się nie uruchomi.

Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu? 

1 odpowiedź

odpowiedź 25 czerwca 2020 przez użytkownika

Błąd dotyczy jak sama nazwa wskazuje kontrolera iDRAC6. Jest to rodzaj kontrolera montowany w serwerach firmy DELL. Za jego pomocą można sterować zdalnie serwerem, nawet gdy jest wyłączony.

W Twoim przypadku jest problem z komunikacją z tym kontrolerem, bo przy uruchamianiu serwer przeprowadzany jest test POST i jeśli napotka jakiś problem to wyskakuje błąd, jak w tym przypadku.

Aby to naprawić proponuje:

1. Wyłączyć serwer i odłączyć kabel lub kable (jeśli serwer ma dwa zasilacze) zasilania od serwera na min. 1 minutę.

2. Następnie przytrzymaj przycisk zasilania serwera przez jakieś 30 sekund, tak jakbyś chciał go włączyć, po to aby usunąć z serwera zasilanie resztkowe.

3. Teraz podłącz ponownie kable zasilania do zasilaczy serwera i odczekaj min. 2 minuty, aby nastąpiło włączenie i inicjalizacja kontrolera iDRAC.

4. Po tych 2 minutach włącz serwer. Powinien się uruchomić bez błędów.

Natomiast jeśli to nie pomogło, to prawdopodobnie może być poważniejszy problem z kontrolerem i może być potrzebna jego wymiana. Wtedy warto się odezwać do serwisu DELLa.

...