pytanie zadane 14 czerwca 2020 w Zdrowie i uroda przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 14 czerwca 2020 przez użytkownika

Kosmetyki od dermokosmetyków różnią się przede wszystkim składem, działaniem i zastosowaniem, a na pierwszy rzut oka różnią się oczywiście nazwą. Choć są osoby, dla których jedno i drugie słowo może oznaczać to samo, to jednak kosmetyki, a dermokosmetyki to dwie różne rzeczy. 

Kosmetyki to wszelkie akcesoria służące dbaniu o urodę. Zaliczać się więc tu będą takie rzeczy jak m.in.: pudry, szampony, lakiery, mydła, pasty, pianki, perfumy, dezodoranty i antyperspiranty, szminki, kremy, maści, które przeznaczone są do oczyszczania, pielęgnacji i upiększania naszej skóry. 

Obecnie można kupić coraz więcej kosmetyków naturalnych opartych o składniki pochodzące z natury, które powinny posiadać certyfikat europejski np. Nature lub BDIH. Jeśli chcemy mieć natomiast stuprocentową pewność, że dany kosmetyk jest pochodzenia naturalnego najlepiej jest go kupić w sprawdzonym miejscu lub zrobić samodzielnie domowe kosmetyki. 

soda oczyszczona z olejem kokosowym jako pasta

Natomiast dermokosmetyki to kosmetyki, które zawierają czynne biologicznie substancje i mają działanie podobne do leków, ale lekami nie są. Poza tym dermokosmetyki stosuje się miejscowo. Do dermokosmetyków zalicza się np. kremy nawilżające lub kremy przeciw starzeniu itp. 

Dermokosmetyki od kosmetyków różni jeszcze cena. Zwykle te pierwsze są dużo droższe od tych drugich. Tego rodzaju produkty lepiej jest kupować w aptekach, niż w drogeriach, ponieważ wówczas posiadają one odpowiednie atesty i składniki leczące lub pomagające na to na co chcemy, żeby pomagały. Często samo słowo 'dermokosmetyki' jest używane jako chwyt marketingowy, więc musimy sami zbadać to czy dany produkt nam pomoże czy nie i czy zapłacimy za niego więcej. 

...