seohost
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w Internet przez użytkownika

Gdzie mogę najtaniej wykupić domenę internetową z końcówką .pl? I tutaj bardziej mi chodzi o najkorzystniejsze cenowo przedłużenie o kolejne lata tej domeny, bo nie sztuka za pierwszy rok dać 1 zł, a potem bulić grube pieniądze za przedłużenia.

1 odpowiedź

odpowiedź 5 czerwca 2020 przez użytkownika

Rzeczywiście przy wykupowaniu domeny internetowej (nie tylko z końcówką .pl) trzeba patrzeć przede wszystkim na cenę odnowienia domeny, a nie tylko na cenę za pierwszy rok rozliczeniowy.

Częstą praktyką wśród firm hostingowych, jest robienie wiecznych "promocji" domen internetowych, które możesz zarejestrować tylko za 1 zł albo wręcz za 0 zł. Ale co z tego, skoro potem za kolejne lata przedłużeń domeny będą kosztować ponad 100 zł rocznie. Mówimy tutaj akurat o polskich domenach narodowych z rozszerzeniem .pl.

Tylko po co tyle płacić skoro można mieć to wszystko o połowę taniej. Obecnie firmą hostingową w której możesz najtaniej w Polsce odnowić domenę jest seohost.pl, bo wynosi tylko 49,45 zł/rok. I co najciekawsze za pierwszą rejestrację domeny również jest bardzo tanio.

Cennik domen z rozszerzeniem .pl w Seohost.pl:

Cena rejestracji (za pierwszy rok) - 9.89 zł netto (12,16 zł z VAT)
Cena odnowienia - 40.20 zł netto (49,45 zł zł z VAT)
Cena transferu domeny - 0 zł

Jest to najtańsza oferta domenowa wśród polskich firm hostingowych z rankingu hostingi.net i to nie tylko domen .pl, ale również z innymi rozszerzeniami typu .com, .net, .org czy .info.

Co ciekawe jeśli już kupiłeś domenę w jakieś drogiej firmie, to pamiętaj że zawsze możesz dokonać darmowego transferu domeny do innego rejestratora. Wystarczy że uzyskasz od obecnego operatora kod authinfo, niezbędny do dokonania przetransferowania domeny. W Seohost taki transfer będzie kosztował 0 zł. Po transferze domeny, jej ważność będzie taka sama jak u starego rejestratora. Dopiero po tym terminie, będziesz płacił za odnowienie, ale tym przypadku dużo mniej wink

Poza tym, w Seohost poza domenami internetowymi, możesz dokupić również hosting do Twoich stron internetowych:

seohost

komentarz 6 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy

To wygląda że jest to najtańszy rejestrator domen .pl, nawet kilka złotych taniej widzę niż w ovh gdzie zawsze myślałem że tam są najtańsze domeny.

komentarz 15 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy
A no rzeczywiście taniej, i dodatkowo wspieram polską firmę. Muszę wydobyć authinfo z moich trzech domen i transferuje je tutaj.
komentarz 16 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy

Weźcie mi nie mówcie. Rok temu skusiłem się na "cudowna" promocje domeny za 0 zł. I co z tego skoro teraz zarządzali odemnie 100 zł netto za odnowienie na kolejny rok. Nawet w prosty sposób nie mogę przenieść tej domeny do tańszego rejestratora bo nie chcą udostępnić authinfo elektroniczne tylko trzeba się bawić w listy. Rozumiecie, listy tradycyjne w 21 wiekuindecision

komentarz 30 czerwca 2020 przez użytkownika anonimowy
Wykupić najtaniej to nie sztuka. Sztuką jest potem najtaniej przedłużać ;)
komentarz 5 lipca 2020 przez użytkownika anonimowy
Dzięki, ponad połowę taniej niż u tych co miałem.
komentarz 20 sierpnia 2020 przez użytkownika anonimowy

Pytanie powinno brzmieć gdzie najtaniej przedłużyć domenę .pllaugh

Bo to jest dla mnie najważniejsze. Już nie dam nabrać na domenę za 0 zł a potem majątek. Gdyby ludzie poszukali w necie to właśnieby o tym wiedzieli i nie przepłacali.

komentarz 12 września 2020 przez użytkownika anonimowy
ja to nie kumam jak wielu ludzi się łapie na domeny pl za 100 lub więcej złotych :D gdy mozna kupić właśnie za połowe albo jedną trzecią taniej. I patrząc po liczbie klientów tych firm z drogimi domenami masa ludzi przepłaca za domeny
komentarz 19 listopada 2020 przez użytkownika anonimowy
Chyba taniej sie juz nie da, bo z czego slyszalem nask (ci co sprzedaja i nadzoruja w polsce narodowe domeny) w cenie hurtowej sprzedaja odnowienie domen za 40 zl netto, wiec seohost wyzylowal ceny do.absolutnego minimum. Widocznie nastawiaja sie do zarabiania na hostingu. To swietne dla nas klientow bo mamy usluge za grosze.
komentarz 19 grudnia 2020 przez użytkownika anonimowy

Dzięki wielkie! A ja głupi płaciłem prawie 150 zł za domenę peelkę - trzy razy więcej niż tutajangry

Już transfer poszedł

komentarz 22 grudnia 2020 przez użytkownika anonimowy

Wiem. Korzestam od dwoch lat z seohosta, ale uwaga jesli macie w najwiekszych firmach domeny to od razu studze zapal, tak latwo nie uzyskacie do nich kodow authinfo. No moze poza ovh bo oni od razu w panelu go udostepniaja.

Natomiast inne firmy utrudniaja jego zdibycie. Trzeba jakies wnioski listem tradycyjnym wysylac, podpisywac podpisem elektronicznym jesli elektronicznie i inne cyrki laugh takze nie tak latwo sie uwolnic.

komentarz 21 stycznia 2021 przez użytkownika anonimowy

No i wykupione, bo cybefolks mi podniosło ceny i domen i hostingu. A jako że mam tylko amatorskie strony to na co mam płacic prawie dwa razy więcej wink

komentarz 21 lutego 2021 przez użytkownika anonimowy

Słyszałem o tej firmie, bo ostatnio znajomy informatyk przenosił mi moją domenę strony firmowej wraz z hostingiem (bo za niego też za dużo płaciłem). I tam mi to fajnie rozpisał ile będę mniej płacił:

Stary hosting: 639 zł/rok + domena: 150 zł/rok = razem 789 zł/rok

a w seohost będę teraz płacił

hosting: 119 zł/rok + domena 50 zł/rok = razem 168 zł/rok

Czyli gołym okiem widać, że rocznie oszczędza 600 zł(!). Mogę sobie za to coś kupić do firmy, po co mam przepłacać, skoro strona i tak jest bardziej wizytówkowa i nie potrzebny jest mi jakiś hipermocny serwer.

...