pytanie zadane 5 czerwca 2020 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 5 czerwca 2020 przez użytkownika

Wzór na koszulce można stworzyć na wiele sposobów. Można go nadrukować, naszyć, naprasować, narysować lub namalować. Wszystko zależy od tego jaką metodą chcemy to zrobić i jakie narzędzia do tego mamy w domu. Ja dziś pokażę Wam jak namalować wzór na koszulce za pomocą farb do tkanin. Mój wzór to będą klocki z bajki Numberblocks od 1 do 5. 

Potrzebowałam:

- farby do tkanin,
- koszulkę białą,
- tekturkę,
- wzór/szablon z klockami,
- pędzelek (opcjonalnie).

farby do tkanin i koszulka

Pracę zaczęłam od włożenia w środek koszulki tekturki, by farba nie odbijała się na drugiej stronie oraz od położenia na tekturkę szablonu ze wzorem. 

szablon na koszulkę numberblocks

Na podstawie szablonu wybrałam odpowiednie kolory farb i zaczęłam rysować klocki. Zaczęłam od ramki, a potem wypełniałam je w środku. 

farba do tkanin różowa

farba do tkanin świecąca w ciemności

Ważne podczas malowania jest to, żeby farby do tkanin nie wyciskać dużo, bo potem długo schnie. Możecie wycisnąć jej troszkę na koszulkę i rozprowadzić za pomocą pędzelka lub końcówki buteleczki z farbą (ja tak robiłam). 

Jak już wszystko zostało namalowane na koszulce, to odkładamy ją do wyschnięcia. Ja odłożyłam na całą noc i następny dzień, ponieważ dałam za dużo farby w niektórych miejscach i musiałam poczekać, aż całkowicie wyschnie. Farby do tkanin szybciej schną również gdy wystawimy je na słońce w gorący dzień. 

klocki numberblocks na koszulce

koszulka ze wzorem numberblocks

Warto też wspomnieć, że moje farby mają jeszcze taką zaletę, że świecą w ciemności, więc idealnie nadają się na koszulki do spania. 

...