pytanie zadane 24 maja 2020 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 24 maja 2020 przez użytkownika
edycja 15 września 2023 przez użytkownika

Kto ma w domu małe dzieci ten pewnie nie raz spotkał się z tym, że dzieci potrafią porysować kredkami dosłownie każdą powierzchnię oprócz kartki oczywiście: ścianę, drzwi, podłogę, meble itp. Niewątpliwie z niektórych rzeczy kredkę jest łatwo usunąć, bo zazwyczaj wystarczy mokra gąbka lub gumka do ścierania, ale nie zawsze to pomaga. 

Dziś pokażę Wam mój sposób na usunięcie śladów kredki z białego stolika. Stolik pewnie domyślacie się skąd, bo tysiące polskich rodzin mają taki stolik w swoim domu i być może ktoś z Was też ma ten problem, więc przychodzę z pomocą. 

stolik porysowany kredkami

Taki widok stolika ostatnio zastaję u siebie dość często. Próbowałam wyczyścić go na mokro gąbką z wodą i płynem, acetonem, zmywaczem do paznokci, gumką i 'magiczną gąbką' jednak nic się w 100% nie sprawdziło. Po wielu próbach odnalazłam środek, który wyczyści kredkę ze stolika i jest nim... pasta do zębów

pasta do zębów na ślady z kredki

Ja użyłam pasty do zębów Colgate z logo Minionków - jest ona przezroczysta z niebieskimi drobinkami, ale myślę, że to nie ma znaczenia jakiej pasty użyjecie (chociaż na innej nie sprawdzałam). Odrobinę pasty wycisnęłam na stolik i szorowałam szczoteczką do czyszczenia paznokci. Dla zainteresowanych - pasta ta pomaga również na usunięcie mazaka z twarzy lalki Barbie. 

zmywanie kredki ze stolika za pomocą pasty do zębów

Musicie jednak wiedzieć, że szczoteczka do paznokci nie nadaje się później do paznokci, więc jeśli stolik wymazany kredkami jest u was czymś często spotykanym, to przeznaczcie sobie jedną taką szczotkę tylko do takich celów. 

Po wyszorowaniu będą widoczne smugi, ale trzeba wtedy wyczyścić stolik na mokro ściereczką lub mokrą chusteczką i potem na sucho. Po wyczyszczeniu stolik prezentuje się jak nowy.

biały stolik ikea

Jeśli zmagacie się z meblami pomazanymi wodoodpornym mazakiem to pomoże na niego gumka do ścierania. 

komentarz 20 lipca 2021 przez użytkownika Gość
super :) dzięki za podpowiedź ja też mam taki sam problem, tata zostawił córkę i jak wrócił stoli tak wyglądał jak u WAs
...