dhosting
pytanie zadane 9 lutego 2016 w Dom i ogród przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 9 lutego 2016 przez użytkownika

Szczęściarzami są Ci, którzy mają w swoim mieszkaniu chociaż niewielki balkon. Jest to miejsce, gdzie można latem wypić poranną kawę i zjeść śniadanie, po południu odprężyć się po ciężkim dniu, a wieczorem spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Jest wiele sposobów, aby zwykły balkon zamienić w miejsce praktyczne i piękne.

W blokach najczęściej balkony nie są za duże, ale nie oznacza to, że nie można w ich aranżacji nieco poeksperymentować. Aby zaoszczędzić miejsca, zamiast dużych foteli, wybieramy składane drewniane krzesła i stolik. Można je postawić pod ścianą lub powiesić na haczykach. Alternatywą dla krzeseł mogą być skrzynię, na których położymy ozdobne poduszki, które dostępne są w wielu wzorach i kolorach Oczywiście nie warto jest wybierać na balkon mebli tapicerowanych, ponieważ pod wpływem deszczu czy niskich temperatur mogłyby się one zniszczyć.

Jeżeli chcemy stworzyć na naszym balkonie mały azyl, dobrze jest pomyśleć o jakiś kwiatach czy ziołach. Pachnąca lawenda czy aromatyczny lubczyk lub bazylia sprawią, że nawet w centrum miasta będzie można poczuć świeżość i aromat wspaniałych zapachów. Nie można zapomnieć o dodatkach, a mianowicie świeczkach, zdobionych słoiczkach i doniczkach. Balkon nie musi być jedynie miejscem, gdzie latem suszymy pranie, ale również gdzie miło spędzamy czas.

...