pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Filmy i seriale przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 2 kwietnia 2020 przez użytkownika

Serial 'Utopia' przedstawia grupkę ludzi, którzy wcześniej się zupełnie nie znając, wchodzą w posiadanie powieści graficznej pt. "Eksperyment Utopia". Znajdują się w niej głównie obrazki, rysunki oraz liczby, które kryją pewną tajemnicę, a właściwie przepowiednię.

Gdy międzynarodowa, tajna organizacja "Sieć" dowiaduje się o tym postanawia zdobyć egzemplarz powieści za wszelka cenę. Od tej chwili życie bohaterów wisi na włosku, muszą oni uciekać, ukrywać się i dokonywać często niełatwych wyborów, by członkowie "Sieci" ich nie złapali. Główni bohaterowie próbują zatem rozwikłać zagadki, przepowiednie ukryte w manuskrypcie-powieści, by zapobiec części wydarzeń jakie są w niej opisane. 

Do tej pory zekranizowano dwa sezony serialu. Każdy z nich składał się z sześciu odcinków. W obu sezonach głównymi bohaterami byli:

- Jessica Hyde - ukrywa się przed "Siecią" już od dziecka, a jej ojciec był autorem powieści graficznej "Eksperyment Utopia".
Zagrała ją Fiona O'Shaughnessy - aktorka pochodząca z Irlandii, która zagrała też w 'Nina wiecznie żywa', 'Aleksander', 'Pamięć złotej rybki'.

- Becky - studentka medycyny na studiach podyplomowych, której ojciec zmarł na tajemniczą chorobę; sama Becky myśli, że na nią choruje, a odnalezienie i rozwikłanie zagadek z "Eksperymentu Utopia" pozwoli jej dowiedzieć się więcej na temat tej choroby.
Zagrała ją Alexandra Roach - aktorka pochodząca z Walii, która zagrała też w 'Masz talent', 'Łowca i królowa lodu', Żelazna Dama', 'Anna Karenina'.

- Ian Johnson - konsultant IT, wplątany w całą sytuację z poszukiwaniem powieści.
Zagrał go Nathan Steward-Jarrett - aktor pochodzący z Londynu, który zagrał też w 'Wyklęci', 'Drakula', 'Dom Hemingway', Famous in Love'.

- Wilson Wilson - zwolennik teorii spiskowych i geek surwiwalista posiadający zdolności komputerowe, który pomaga Ian'owi i Becky.
Zagrał go Adeel Akhtar - aktor pochodzący z Londynu, który zagrał też w 'Dyktator', 'Zabójczy rejs', 'Powiernik królowej', 'River'.

- Grant Leetham - nastolatek, który ukradł graficzną powieść i w ten sposób jest ścigany przez "Sieć"; ukrywa się razem z wyżej wymienionymi bohaterami.
Zagrał go Oliver Woollford - aktor pochodzący z Londynu, który zagrał też w "Przebudzenie dusz', 'Black Work', 'Blackout', Orthodox'.

- Michael Dugdale - pracownik ministerstwa zdrowia, szantażowany przez "Sieć" i zmuszany do wykonywania zadań dla nich. 
Zagrał go Paul Higgins - aktor pochodzący ze Szkocji, który zagrał też w 'Powiernik królowej', 'APOSTOŁ', 'Piękne istoty', Red Road'.

- Arby - zabójca pracujący dla "Sieci", szukający Jessica'i Hyde oraz powieści; współpracuje z Lee. Zachowuje się jak psychopata i uwielbia rodzynki w czekoladzie. 
Zagrał go Neil Maskell - aktor, pisarz i reżyser pochodzący z Londynu, który zagrał też w 'Football Factory', 'Król Artur: Legenda miecza', 'Zawód gangster', Lista płatnych zleceń'.

- Lee - zabójca pracujący dla "Sieci", szukający Jessica'i Hyde oraz powieści. Współpracuje z Arby'm. 
Zagrał go Paul Ready - aktor brytyjski, który grał też w 'Bodyguard', 'Terror', 'Świadek oskarżenia', Śmierć Stalina'.

...