seohost
pytanie zadane 4 marca 2020 w Różne przez użytkownika
W poniższym wpisie pokażę Wam kilka propozycji wykonania własnoręcznie kartki na Wielkanoc. Będą to pomysły, które mogą wykonać również dzieci.

2 odpowiedzi

odpowiedź 4 marca 2020 przez użytkownika

Kartka - zajączek w kapeluszu

Z kartki w linię lub innej, która zawiera poziome linie (może też być zwykła biała kartka, na której później narysujcie linie) wycinamy prostokąt o wymiarach podobnych do kartki A4 złożonej na pół. 

kartka w linie

Następnie z kartki w linie wycinamy jeszcze jeden, oddzielny pasek. Naklejamy go mniej więcej w połowie przygotowanej wcześniej kartki, pod kątem, żeby nie był przyklejony prosto. Mniej więcej tak jak na poniższym zdjęciu, po czym górną część i doklejony pasek kolorujemy żółtą bądź brązową kredką.

kartka na wielkanoc zajączek

Teraz dorysowujemy twarz zajączka, uszy oraz słoje drzewa. Paski na kartce bowiem imitują deski. Następnie naklejamy takiego zajączka na złożoną kartkę A4. 

kartka wielkanocna zajączek

odpowiedź 4 marca 2020 przez użytkownika

Kartka - Wielkanocne jajo

Wykonanie tej kartki będzie stanowiło świetną zabawę dla dzieci, ponieważ będą one mogły wybrać i samodzielnie doklejać kolorowe guziczki. Ale zanim to to najpierw składamy kartkę A4 na pół. Następnie z papieru w innym kolorze wycinamy kształt jajka i naklejamy go na przednią część białej, złożonej kartki. Na jajko naklejamy teraz guziczki. Żeby mocno się trzymały warto użyć mocnego kleju lub kleju na gorąco. 

guziczki na kartce wielkanocnej

Teraz wystarczy jeszcze dodać świąteczny, wielkanocny napis i wielkanocna kartka gotowa. 

kartka na wielkanoc

wielkanocna kartka

...