pytanie zadane 1 lutego 2016 w Biznes i finanse przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 1 lutego 2016 przez użytkownika
edycja 5 kwietnia 2022 przez użytkownika

Jordan Belfort (ur. 9.lipca 1962 r. w Nowym Jorku) - słynny i były już makler giełdowy skazany za oszustwa giełdowe i pranie brudnych pieniędzy. W latach 90 założył firmę Stratton Oakmont, która zajmowała się sprzedażą akcji spółek notowanych na Wall Street. W szczycie firma zatrudniała ponad 1000 maklerów giełdowych, którzy sprzedawali akcje przez telefon bogatym inwestorom. Niestety nie wszystko co robili było zgodnie z prawem, za co Belfort poniósł konsekwencje. Poza 22-miesięczną karę pozbawienia wolności musiał spłacić wszystkie oszukane osoby na kwotę 110 400 000 dolarów!

Więcej na jego temat: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jordan_Belfort

Na podstawie jego życia został nakręcony film w 2013 roku "Wilk z Wall Street" w reżyserii Martina Scorsese. Nazwa jest rzeczywistą ksywą, jaką miał Jordan Belfort w czasach prowadzenia swojej firmy brokerskiej. W filmie główną rolę zagrał Leonardo DiCaprio.

Film kręcony był na podstawie książki (pamiętnika) o tej samej nazwie Wilk z Wall Street, napisanej przez samego Belforta. Ukazała się również druga część książki pt. Polowanie na Wilka z Wall Street. Obie książki warto przeczytać, gdyż opisują prawdziwe wydarzenia z życia autora. Film jak to film został trochę podkolorowany, skrócony i w niektórych miejscach zmieniony. Jeśli naprawdę chcemy dowiedzieć się o życiu prywatnym i zawodowym Jordana Belforta musimy przeczytać te książki. Mimo że film bardzo dobrze się ogląda, to nie oddaje on całości historii. Musiałby chyba trwać z 10 godzin.

Obecnie Jordan Belfort zajmuje się prowadzeniem wykładów motywacyjnych na całym świecie. Był nawet w Polsce 26 października 2014 r. na zaproszenie Akademii Inwestora.

Dla zainteresowanych:

Strona Jordana Belforta - http://jordanbelfort.com

Oficjalny profil na FB (sporo zdjęć z przeszłości) - https://www.facebook.com/jordanbelfort


To może jeszcze trochę multimediów odnośnie filmu i książek:

Trailer z filmu Wilk z Wall Street:


Film z prawdziwym Jordanem Bolfortem na imprezie świątecznej firmy Stratton Oakmont w 1994:

Tutaj trochę zdjęć jego drugiej (już byłej) żony Nadine oraz jego córki i syna:

http://dailyentertainmentnews.com/movies/nadine-caridi-belfort-the-duchess-jordan-belforts-ex-wife/

Profil na twiterze Nadine - https://twitter.com/nadinemacaluso
W 2015 roku zrobiła doktorat i prowadzi psychoterapię - http://nadinemacaluso.com/


Więc jak już piszecie różne ciekawostki odnośnie Jordana Belforta, to i ja dam swoje 3 grosze. Czytałem jego dwie książki i patrząc po notatkach, które sobie robiłem w trzech miejscach był motyw naszego kraju. Co prawda niewielki, ale jednak.


Wilk Z Wall Street

Rozdział 39

Belfort poszedł na spotkanie AA do katolickiej parafii Our Lady of Poland w Southampton (polski kościół w USA)

Polowanie na Wilka z Wall Street

Księga I, Rozdział 1

Wracając z sądu z żoną, przejeżdżając koło dzielnicy Nowego Jorku - Williamsburg, zastanawiał się dlaczego Polacy osiedlili się w tej nieciekawej okolicy.


Rozdział 8

Leciał przez południową Polskę do Czech, aby sprawdzić potencjalne firmy do inwestycji.

komentarz 23 lutego 2016 przez użytkownika Gość

Warto też dodać, że w filmie Wilk z Wall Street wystąpił też sam Jordan Belfort. W końcówce filmu zagrał człowieka, który zapowiada filmowego Jordana Belforta na jednym ze spotkań motywacyjnych, które ten realny Belfort prowadzi.

...