seohost
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Kuchnia przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 16 lutego 2020 przez użytkownika

Wielbiciele cytrusów, w tym szczególnie pomarańczy i grejpfrutów z pewnością znają nie jeden paten na to by w sklepie spośród wielu owoców wybrać te bez pestek, dojrzałe i słodkie. Patent na znalezienie takich właśnie pomarańczy, choć ta sama zasada tyczy się również innych cytrusów, pokażę Wam poniżej. 

Wybierając się na zakupy i chcą kupić pomarańcze bez pestek należy zwrócić szczególną uwagę na ich zakończenie. Ja nazywam to 'pępkiem', ale fachowa nazwa jest chyba inna. Otóż pomarańcza bez pestek musi po prostu mieć taki właśnie pępek na końcu. Jedna część to ogonek, którym wisiał owoc, a druga część to właśnie to zakończenie, o które mi chodzi. Widać to na poniższych zdjęciach.

pomarańcze bezpestkowe

pępek w pomarańczy

Pomarańcze, które mają pępek nie posiadają pestki, ponieważ zaczęła się z niej tworzyć druga pomarańcza - widać to na zdjęciu poniżej, gdzie jest widoczny zalążek kolejnej pomarańczy. Nie jest ona idealnie przedzielona linią na środku, a na górze widać drugą małą pomarańczę. A poza tym takie pomarańcze są też bardzo słodkie.
Teraz pora przekonać się, czy rzeczywiście te pomarańcze nie mają w sobie pestek. W tym celu przekroiłam pomarańczę na pół i...

pomarańcza przekrojona na pół

Jak widać na razie żadnej pestki. Przekroiłam więc pomarańcze jeszcze na pół tworząc ćwiartki i...

pomarańcze przekrojone na ćwiartki

Nadal żadnej pestki. Widoczna jest za to, również przekrojona, mała pomarańcza i jej małe kawałki. Dla pewności pokroiłam i obrałam resztę pomarańczy, żeby się przekonać w 100% o braku pestek.

pokrojona na kawałki pomarańcza

I dalej żadnej pestki. Pomarańcza była bardzo słodka i soczysta. Dla pewności pokroiłam też drugą pomarańczę, która również miała pępek. W drugiej pestek też nie było.

pokrojone pomarańcze

Dzięki tej wiedzy będziecie potrafili znaleźć w sklepie czy na straganie pomarańcze, które na pewno nie będą miały pestek i będą słodkie. Trzeba też wiedzieć, że takie pomarańcze łatwiej, a co za tym idzie szybciej się obiera. 

...