pytanie zadane 16 lutego 2020 w Książki przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 16 lutego 2020 przez użytkownika

O tym, że od najmłodszych lat warto czytać dziecku książki, wiedzą chyba wszyscy i nie będę się tu rozpisywać o tym jaki wpływ ma na nas czytanie. Zapraszam do poszczególnych artykułów w linkach. Dziś natomiast zajmiemy się kwestią bardziej przyziemną.

Chciałam podzielić się z Wami moim pomysłem na to, jak możemy pomóc dziecku podczas czytania czy też oglądania książeczek. Jak wiecie, a może nie, małym dzieciom takim w wieku 2 - 3 lat ciężko jest przeglądać książeczki, nawet te, które są wykonane z grubszej tektury i mają grubsze strony. Małe paluszki często nie potrafią odkleić od siebie dwóch złączonych kartek. Moje obserwacje skłoniły mnie do tego, żeby zrobić tasiemki po bokach książki, które będą ułatwieniem w tym działaniu. 

W tym celu pocięłam tasiemki na mniej więcej równe odcinki, a następnie złożyłam każdy odcinek na pół i dokleiłam do strony w książeczce za pomocą taśmy klejącej. 

wstążeczki złożone na pół

tasiemka w ksiażeczce

Nasza cała książeczka prezentuje się następująco:

tasiemki na bokach książeczki

metki przy książeczce

Myślę, że takie rozwiązanie skutecznie pomoże przewracać strony w książeczkach dla dzieci. Obecnie na rynku też można spotkać podobne książeczki z tasiemkami dla niemowląt. Są one wówczas wykonane całe z materiału i można je gryźć, brać do buzi, co z pewnością niemowlęta będą robiły. Strony takich książeczek są wykonane na podobę tzw. metkowca - dziecięcej zabawki z metkami

...