pytanie zadane 8 lutego 2020 w Fauna i flora przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 8 lutego 2020 przez użytkownika

Mając w domu zwierzęta takie jak psy czy koty oraz lubiąc rośliny musimy wiedzieć, że nie zawsze możemy jedno z drugim łączyć. Pewne rośliny mogą być trujące dla zwierząt, mogą kuć lub wydzielać zapach, który nie jest miły dla psów czy kotów. Dziś skupię się tych drugich i napiszę jakie rośliny możecie bezpiecznie trzymać w waszych domach jeśli macie w nim koty. 

Gatunkami roślin, które są bezpiecznie dla kotów są:

1. Juka, jukka - ta roślina wspomaga układ moczowy i wątrobę kotów oraz działa oczyszczająco. To właśnie dzięki tej roślinie nie będziemy aż tak mocno czuć zapachu kocich odchodów. Ekstrakt z jukki dodawany jest czasem do karmy dla kotów, zobaczcie w składzie karmy. 
Juka nie jest rośliną wymagającą. Raz na tydzień wystarczy ją podlać, a poza tym musi stać w widnym miejscu. 

juka jukka bezpieczna dla kota

2. Fatsja japońska - ma piękne dekoracyjne liście, ale za to potrafi się bardzo szybko rozrastać. Nie ma się co tym martwić, ponieważ można ją przycinać i jej to nie szkodzi. 
Nie jest wymagającą rośliną, rośnie właściwie wszędzie, ale nie lubi przegrzania. 

3. Asparagus doniczkowy - z wyglądu jest on trochę podobny do paprotki, chociaż ma delikatniejsze listki. 
Uprawiając tę roślinę trzeba zapewnić jej temperaturę od 16 do 20oC i ustawić ją z dala od źródła słońca oraz często podlewać. 

asparagus doniczkowy

4. Echmea wstęgowata - to kilku sezonowa roślina, która tylko raz kwitnie. 
Uprawiając ją należy podlewać ją bezpośrednio do rozety liściowej. 

echmea wstęgowana

5. Storczyk, falenpsis (phalaenopsis) -to kwiat znajdujący się prawie w każdym domu. Tak jak lubimy go my lubią go też nasze koty.
W uprawie musimy pamiętać o widnym miejscu i nawadniać poprzez wstawienie storczyka do miski z wodą na kilkanaście minut. 

storczyk

6. Azalia doniczkowa - kwiat, który jest barwny zimą i właśnie wtedy możemy ozdobić nim nasze okna. 
Trzeba pamiętać, by nie ustawiać jej zbyt blisko źródła ciepła, zapewnić kwaśne podłoże i często podlewać. Pamiętajmy, że azalia nie lubi przeciągów. 

azalia domowa doniczkowa

...