pytanie zadane 1 lutego 2020 w Informatyka przez użytkownika Gość
Potrzebuje zainstalować aplikację dostępną w google play na swoim komputerze pc (mam Windows 10). Niestety nie mogę tego zrobić, wie ktoś może czy to w ogóle możliwe?

1 odpowiedź

odpowiedź 1 lutego 2020 przez użytkownika

Na początek trzeba podkreślić, że system Android który powszechnie zainstalowany jest na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy tablety, jest systemem operacyjnym opartym na jądrze Linuksa. Dlatego też aplikacje czy gry dostępne dla Androida udostępniane przez Google Play nie mają prawa zadziałać pod Windowsem, gdyż po prostu technicznie (programistycznie) nie są do tego przystosowane.

Natomiast jest na to sposób. Można użyć emulatora systemu Android, który instalujesz na swoim Windowsie i wtedy możesz już korzystać z aplikacji na Androidzie w systemie Windows 10.

Polecam program NoxPlayer który jest darmowym emulatorem Androida.

Strona do ściągnięcia - https://pl.bignox.com

Instalacja programu jest bardzo prosta i nie powinna przeciętnemu użytkownikowi sprawić problemu.

Aplikacja NoxPlayer symuluje działanie systemu Android (w wersji 5.1.1), dzięki czemu możliwe jest uruchomienie aplikacji i gier dostępnych w sklepie Google Play z którym program jest zintegrowany. Wystarczy skonfigurować konto.

Tak wygląda ekran startowy programu:

program noxplayer

Jak widać symuluje on działanie urządzenia mobilnego. Nawet u góry widoczne są ikonki takie jak w smartfonie (poziom baterii, zasięg sieci, godzina). Co ciekawe wszystkie aplikacje zainstalowane w emulatorze mogą korzystać z mikrofonu i kamery dostępnych w Twoim komputerze czy laptopie, dzięki czemu są one w pełni funkcjonalne. A grając w gry stworzone pod android, można używać klawiatury i myszki komputerowej.

Aplikacja posiada również funkcję Multi-Drive, która umożliwia stworzenie kilku oddzielnych emulacji urządzeń, dzięki czemu można uruchomić kilka aplikacji lub gier jednocześnie na komputerze.

Oczywiście takich aplikacji dostępnych na PC jest więcej:

  • Genymotion
  • AndyRoid
  • BlueStacks
  • Koplayer
  • AndY
  • Menu Play
  • XePlayer
  • LDplayer
  • Windroy
komentarz 22 czerwca 2021 przez użytkownika Gość
Dzięki musiałem przetestować pewną apkę z androida i nie chciałem tego robić na smartfonie.
komentarz 2 września 2021 przez użytkownika Gość
A mi sie przydała nie do testwania tylko do normalnego użytku, bo chciałem sobie pewną apkę zainstalować, ale nie tylko na smartfonie, ale tez i na kompie. Dziękuje za namiary.
komentarz 11 listopada 2021 przez użytkownika Gość
Z czego czytałem to najnowszy windows 11 ma mieć wbudowane narzędzie do otwierania aplikacji z Androida.
...