pytanie zadane 29 stycznia 2020 w Kuchnia przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 29 stycznia 2020 przez użytkownika

Dziś propozycja śniadania dla osób, które wstają nieco wcześniej lub idą na późniejszą godzinę do szkoły/pracy, a także na weekendy, wakacje, ferie itp. Napisałam tak, ponieważ zwykle rano każdy z nas spieszy się by szybko wyjść z domu i nie ma zwykle czasu na porządne śniadanie, a ten przepis wymaga nieco przygotowania i smażenia, więc jak by nie patrzył czasu potrzebujemy więcej by zrobić takie śniadanie.

Jest to śniadanie zdrowe z zawartością owoców, nabiału i zbóż. Idealne na śniadanie, bo zawiera wszystko co trzeba, by pobudzić nasz organizm do działania i dostarczyć mu niezbędnych węglowodanów i białka. Tak więc zaczynamy. 

Składniki:

- banan,

- jabłko,

- jajko,

- pół szklanki płatków owsianych.

jabłko, jabłko, jajko, płatki owsiane

Wykonanie:

Banana obieramy i rozdrabniamy widelcem w miseczce. Jabłko ścieramy na tarce o dużych oczkach (ja ścieram ze skórką) i dodajemy do miseczki z bananem. Wsypujemy tam również płatki i wbijamy jajko. Całość dobrze mieszamy, by składniki się połączyły.

mieszanka na placki śniadaniowe

Teraz smażymy placki na patelni z niewielką ilością oleju. Możecie też smażyć je na specjalnej blaszce do np. pancake'ków

placki śniadaniowe

Ja chyba dodałam zbyt mało oleju, bo troszkę się spiekły. W smaku placki owocowo-owsiane są pyszne i bardzo słodkie jak dla mnie. Dodatkowo można polać je jogurtem owocowym lub naturalnym i posypać owocami np. borówkami. Wiem, że nie wyglądają na zdjęciu zbyt zachęcająco, ale są naprawdę dobre i lekko chrupiące dzięki płatkom.

placki owocowo-owsiane

Jak widać z płatków owsianych, można zrobić wiele ciekawych rzeczy, polecam również upiec sobie gofry owsiane.

...