pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Gry przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 13 stycznia 2020 przez użytkownika

Kółko i Krzyżyk to gra, którą każdy z nas zna, a przynajmniej kojarzy i na pewno nie raz w nią grał. Zazwyczaj gra się nią na kartce papieru, rysując kółko lub krzyżyk, ale o dokładnych zasadach gry w kółko i krzyżyk przeczytacie w linku.   

Najprościej i najszybciej jest zrobić grę kółko i krzyżyk na kartce papieru, ale ja zachęcam do wykonania tej gry w sposób, który nie będzie jednorazowy. Poza tym grę tę będziecie mogli zabrać ze sobą wszędzie. Już piszę jak ją wykonać.

Na początek poszukajcie w swoich domach nakrętek oraz kartonika. Na wewnętrznej części kartonika rysujemy linie w taki sposób, by powstały kratki z dziewięcioma polami. 

kratki do gry w kółko i krzyżyk

Teraz wybieramy po kilka nakrętek w dwóch kolorach. Ja wybrałam po siedem czerwonych i żółtych. Na żółtych narysowałam kółka, a na czerwonych krzyżyki. 

nakrętki do gry kółko i krzyżyk

Na koniec możemy ozdobić kartonowe pudełko z zewnątrz.

pudełko do gry w kółko i krzyżyk

Gdy skończymy grać w kółko i krzyżyk to chowamy wszystkie nakrętki do pudełka, pudełko zamykamy i jest porządek. Pudełko jest o tyle wygodne, że nie gniotą nam się poszczególne elementy do gry, możemy je zabrać ze sobą wszędzie i nie musimy za każdym razem rysować nowych kratek, żeby zagrać. I jeszcze jedno nie trzeba mieć ze sobą długopisów czy innych mazaków do rysowania kółek i krzyżyków. 


Zamiast pudełka i nakrętek grę kółko i krzyżyk możecie zrobić z innych rzeczy jak m.in. z:

- woreczek z narysowaną planszą i kamienie z kółkami i krzyżykami,

- notes zrobiony ze starych zapisanych jednostronnie kartek i kredki,

notes do samochodu

- a nawet zrobić pieczątki z ziemniaków o potrzebnych kształtach, ale takie pieczątki nie będą trwałe.

stempelki z ziemniaków

...