pytanie zadane 7 stycznia 2020 w Filmy i seriale przez użytkownika Gość
Co teraz robią Ci aktorzy, czym się zajmują, jak ułożyli sobie życie?

1 odpowiedź

odpowiedź 7 stycznia 2020 przez użytkownika

Amerykański serial 'Siódme niebo' (oryginalny tytuł to '7th Heaven') opowiada o rodzinie mieszkającej w Kalifornii w miasteczku Glen Oak (fikcyjne miasteczko). Przedstawione są w serialu rodzinne perypetie, troski i radości z jakimi radzi sobie ta 9-osobowa rodzina Camdenów. Serial składa się z 11 sezonów i początkowo pojawia się w niej 7 osób. 

W skład rodziny wchodzą:

1. Eric Camden - mąż, ojciec, minister Kościoła Społecznego w Glen Oak i pastor od ponad 25 lat. Jest on wyrozumiały, ale bywa też surowy wobec swoich dzieci. Uwielbia muzykę Elvisa i Rickie'go Nelsona. 
Jego rodzicami są John i Ruth Camden. Oboje służyli w wojsku, a John ma stopień pułkownika. Eric ma również siostrę Julie i adoptowanego brata Geogre'a. 

Rolę pastora odegrał Stephen Collins. 

2. Anna Jackson-Camden - matka, żona pastora, zawsze czuła i wyrozumiała. Potrafi zadbać o dom, dzieci, naprawić co się popsuje, przygotować pyszny obiad i ogólnie jest od wszystkiego. Czasami pomaga Erickowi w Kościele, gdzie jest skarbnikiem.
Jej rodzicami są Charles i Jenny Jackson. Ma ona również przyrodnią siostrę Lily. 

Rolę tę odegrała Catherine Hicks. 

3. Matt Camden - syn, brat, uczeń szkoły średniej, ukończył studia medyczne. Później poznaje Sarah - córkę rabina, która zostaje jego żoną. Mają bliźniaków James'a i John'a. 

Rolę tę odegrał Barry Watson. Co więcej był on również reżyserem i scenarzystą tego serialu.

4. Mary Camden - córka, siostra, stewardessa, nauczycielka, uwielbia koszykówkę. Poślubia Carlosa Riviera, z którym ma syna Charles'a Miguel'a oraz bliźniaczki Emmę i Grace.

Rolę tę odegrała Jessica Biel. Prywatnie żona Justina Tomiberlake'a, z którym ma syna Silas'a Randall'a. 

5. Lucy Camden - córka, siostra, charakteryzowało ją to, że była bardzo emocjonalna i wybuchowa, choć początkowo nieśmiała. Skończyła studia teologiczne i jest asystentką pastora Erica. Poślubia Kevina Kinkirka - policjanta, z którym ma córkę Savannah. 

Rolę tę odegrała Beverly Mitchell. Prywatnie żona Michael'a Camerona, z którym ma córkę Kenzie Lynne i syna Hutton'a Micheal'a. 

6. Simon Camden - syn, brat, znany z tego, że potrafi zarabiać pieniądze. 

Rolę tę odegrał David Gallagher. Obecnie jest reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym takich filmów jak m.in.: 'Portret Doriana Greya' czy 'Ten Bucks'.

7. Ruthie Camden - córka, siostra, jest znana z tego, że wie o wszystkim co dzieje się w domu. 

Rolę tę odegrała Mackenzie Rosman. Prywatnie jest zawodniczką konną i posiada własną stadninę koni. 

8. Sam i David Camden - synowie, bracia, bliźniacy. Chodzą do przedszkola (w późniejszych sezonach serialu). 

Rolę tę odegrali prawdziwi bliźniacy Lorenzo i Nikolas Brino. 

9. Happy - suczka, której imię tłumaczy się na Fortuna, Szczęszciara w języku polskim. Została zabrana ze schroniska przez Annę. 

Serial 'Siódme niebo' jest najdłuższą serią filmów amerykańskich opowiadającą o rodzinie. Ogólnie nakręcono 243 odcinki. Obecnie serial można oglądać na kanale TVP ABC o godzinie 21.30. 

komentarz 25 kwietnia 2020 przez użytkownika Gość
Ooo przypomnieliście mi o tym cudownym serialu z moich młodzieńczych lat. Jak ja zawszy wyczekiwałam za tym serialem przed telewizorem. Świetny, fajnie jakby gdzieś znów go puścili w tv.
komentarz 25 kwietnia 2020 przez użytkownika

Serial 'Siódme niebo' obecnie można oglądać na kanale TVP ABC o godzinie 21.30. 

komentarz 30 września 2020 przez użytkownika Gość
Pierwszy raz go ogladam .Kiedyś nie mialam.czasu dziś jako emerytka mam go aż za dużo .Wspaniały serial dla młodzieży i nie tylko.
...