seohost
pytanie zadane 3 grudnia 2019 w Turystyka przez użytkownika
Co powinno się w nim znaleźć? Ile może ważyć?

1 odpowiedź

odpowiedź 3 grudnia 2019 przez użytkownika

Bagaż podręczny to bagaż, który jak nazwa mówi sama za siebie, mamy pod ręką. Oznacza to tyle, że podczas podróży bagaż ten znajduje się w w półce nad siedzeniami pasażerów. Półki te są zamykane, by w razie czego bagaż nie spadł na pasażerów lub przejście między fotelami. Czasem też miejsce na bagaż podręczny znajduje się pod siedzeniami pasażerów, ale to zależy od samolotu, linii jaką lecimy i od przepisów panujących na pokładzie danego samolotu. 

walizka torba buty i kluczyki od samochodu

Bagaż podręczny jest wygodnym rozwiązaniem, gdy podróżujemy często lub na kilka dni i wystarczy nam niewielka ilość ubrań czy innych rzeczy. To z pewnością zmieści się w małej walizce. Nie powinna ona przekraczać wymiarów 55 x 40 x 20 cm. 

Waga bagażu podręcznego to zazwyczaj do 8 kg. Najlepiej jest pakować w nią to co jest lekkie. Dobrze też rozejrzeć się wcześniej za np. ubraniami, które się nie gniotą, które są odporne na brud, zajmują mało miejsca, szybko schną itp. Oferta turystyczna pod względem przedmiotów potrzebnych na wyjazd jest obecnie bardzo szeroka. 
nasze ubrania dobrze jest przygotować w zestawy, które będziemy nosili danego dnia. To ułatwi nam pakowanie się i nie będziemy zabierać zbędnych rzeczy. Dobrze jest stosować kilka patentów na pakowanie się na wyjazd jak m.in.: rolowanie ubrań, wypełnianie wolnych przestrzeni itp. 

zwinięte w rulon koszulki

Jeśli chodzi o kosmetyki to tu trzeba się trochę pobawić, natomiast trening czyni mistrza i po którymś razie nie będziemy musieli już się tego uczyć, gdyż wejdzie nam to w krew. Ogólnie w przepisach jest określone, że płyny (balsamy, olejki, kremy, szampony itp.) jakie wnosimy na pokład nie mogą przekraczać 100 ml objętości i maksymalnej liczby 10 sztuk (czyli możemy zabrać 10 buteleczek po 100 ml każda). Kosmetyki możemy przelać do mniejszych buteleczek, kupić miniaturki kosmetyków, które są już dostępne w wielu drogeriach lub wykorzystać próbki jakie dodawane są czasem do gazet. Wszystkie kosmetyki muszą być zapakowane w przezroczystą kosmetyczkę, żeby było widać co mamy podczas kontroli.

pakowanie kosmetyczki

Wszelkie leki, które musimy ze sobą brać muszą znaleźć się w przezroczystych woreczkach strunowych. Do takich woreczków można schować też kable, dokumenty czy USB. 

...