seohost
pytanie zadane 27 listopada 2019 w Różne przez użytkownika
Jakie firmy produkują swoje rzeczy z upcyklingu?

1 odpowiedź

odpowiedź 27 listopada 2019 przez użytkownika

Upcykling to obecnie bardzo modny i coraz powszechniejszy trend związany z tworzeniem ze śmieci różnych nowych rzeczy. Mogą to być zarówno buty, jak i odzież czy torebki. Jest to wykorzystanie śmieci, które np. zalegają w oceanach do stworzenia nowych przedmiotów codziennego użytku, a przy tym do przyłączenia się do dbałości o środowisko. Z upcyklingu powstają rzeczy mające wyższą wartość i jakość. 

Coraz więcej firm, głównie modowych, jest zainteresowana tą technologią i już możemy kupić rzeczy zrobione z upcyklingu. Wiedząc, że taka plastikowa torebka może rozkładać się nawet do 400 lat i że w naszych oceanach pływa obecnie ponad 10 milionów ton plastiku, który zagraża życiu morskim zwierzętom, niektóre firmy na świecie postanowiły wyławiać taki plastik i robić z niego różne rzeczy. Poniżej znajdziecie listę firm, które właśnie tak robią. 

1. GANT - firma robiąca z materiałów upcyklingowych koszule oraz buty, których górna część jest wykonana z wyłowionego z oceanu plastiku.

2. FJALLRACEN - to szwedzka firma robiąca plecaki, kurtki z przerobionych plastikowych butelek oraz koszule i swetry ze ścinków wełny i wełny z recyklingu. 

3. URCHYNN - to polska firma robiąca skórzane torby, kurtki i inne akcesoria ze skór znalezionych w second handach. 

4. FREEME YOGA - to też polska firma robiąca legginsy z plastikowych przetworzonych butelek PET.

5. SLOGAN - polska firma robiąca z plastikowych butelek po wodzie i bawełny organicznej kurtki i bluzy

6. ONEONES CREATIVE STUDIO - to firma robiąca materiał podobny do papieru, ale bardzo wytrzymały, nieprzemakalny, oddychający i można prać go w pralce. Z tego materiału polska firma robi np. torby, pokrowce i inne akcesoria

7. TAPCZAN BAG - to firma robiąca ze skrawków materiałów, ze skrawków tapicerskich tornistry.

8. TRYKOT -  to firma robiąca ze starych obrusów, worków czy zasłon małe torebki.

9. IMPRM - firma robiąca ze śmieci oceanicznych kolorowe stroje kąpielowe

10. TRASHKI - polska firma robią torby, portfele, nerki ze starych banerów reklamowych czy dętek samochodowych. 

11. BIOTERM - to firma produkująca naczynia jednorazowe wykonane z otrąb pszennych, które można również zjeść. 

komentarz 3 maja 2020 przez użytkownika anonimowy

Świetna sprawa z tym upcyklingiem może wreszcie byłoby mnie tych śmieci i nie miałyby waląc się po lasach lub palić jak to w polsce bywa. Fajnie że są firmy które mają takie produkty w swojej ofercie. Jest praca dla ludzi dzięki smieciomsmiley

...