seohost
pytanie zadane 25 listopada 2019 w Fauna i flora przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 25 listopada 2019 przez użytkownika

O globalnym ociepleniu jest obecnie bardzo głośno. Słyszymy o nim, czytamy, mówimy, ale czy wiemy tak dokładnie co to jest i czym grozi naszej planecie? Zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ na środowisko, w którym żyjemy ma to co robimy na co dzień? Śmieci jakie produkujemy, to w czym pierzemy ubrania, ile wody zużywamy w ciągu dnia, w czym nosimy kanapki itp. ma ogromny wpływ na przyszłe życie naszej planety i na nasze dzieci, wnuki, prawnuki... Warto więc dowiedzieć się więcej o globalnym ociepleniu z poniższego artykułu i mieć świadomość tego co może grozić naszej planecie poprzez nasze ludzkie działania.  

Globalne ocieplenie to jak sama nazwa mówi za siebie ocieplanie się klimatu na całej planecie (globie, dlatego globalne). Jest to spowodowane przez wiele czynników, ale w główniej mierze poprzez człowieka. Tak, to przez nas samych, planeta się ociepla i następuje wzrost temperatury powietrza. Dzieje się tak poprzez emisję gazów cieplarnianych, które zanieczyszczają powietrze. Gazy cieplarniane zatrzymują ciepło wydalane przez ziemię i oceany, dlatego temperatury rosną. Efektem tego jest m.in. to, że mamy o wiele więcej ciepłych dni w ciągu roku, niż było to w latach poprzednich. 

Poza tym globalne ocieplenie objawia się też tym, że:

- coraz więcej lodowców topnieje

- występują susze, które prowadzą do stepowania i pustynnienia obszarów ziemi, a to może prowadzić do znikania zasobów wody pitnej, a co za tym idzie do braku produkcji żywności i w konsekwencji głodu.

susza

- jeśli susze to również pożary, o których słyszymy coraz częściej, w wyniku których tracimy nie tylko żywność i roślinność, ale giną też różne gatunki zwierząt. 

...