pytanie zadane 13 listopada 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 13 listopada 2019 przez użytkownika

Piniata, choć nie jest jeszcze tak bardzo popularna w Polsce, jak w Stanach Zjednoczonych, to możemy ją jednak spotykać coraz częściej na różnego typu imprezach. Głównie są to imprezy urodzinowe dla dzieci i młodzieży. 

Skąd w ogóle pochodzi piniata i czym ona jest? Piniata to rodzaj zabawki, najczęściej o kształcie kuli, która jest ozdobiona, a w środku niej znajdują się cukierki. Uczestnicy danej imprezy np. urodzin starają się kolejno za pomocą kija strącić piniatę, tak by wysypały się z niej słodycze. Zwyczaj zabawy z piniatą pochodzi z krajów latynoskich, gdzie rozbijało się ją w okresie świąt Bożego Narodzenia. 

Piniata może mieć różne kształty i kolory w zależności od upodobań danej osoby np. dziecka, które obchodzi urodziny. Poniżej będą wstawiać różne pomysły na zrobienie piniaty. 

1. Piniata piesek (Skye z Psiego Patrolu)
U nas obecnie na topie 'Psi Patrol' więc i piniata musi być z tym motywem. Na pierwszy ogień poszła Skye. Zrobienie takiej psiej piniaty zaczynamy od szablonu. Ja od ręki narysowałam go na kawałku kartonu, po czym wycięłam go. Z węższych pasków wykonałam grzbiet (będzie to odstęp, miejsce na to by wsypać cukierki). 

szablon psa na piniatę

korpus piniaty

Tak prezentuje się sam tułów psa piniaty.

tułów psa z tektury na piniatę

Nogi zrobiłam z rolek po papierze toaletowym, a głowę z balona. Całość doczepiłam za pomocą taśmy klejącej. Pamiętać trzeba o tym, by skleić tułów taśmą papierową, by dziecko uderzając w nią miało siłę ją rozerwać. Pamiętajcie, by zostawić dziurę, przez którą wsypiecie cukierki!

piniata pies baza

Teraz pora na ozdabianie piniaty. Ja po prosty naklejałam poszczególne paski kolorowej bibuły, tak by mniej więcej zgadzały się kolorystycznie z bajkowym bohaterem. Zaczęłam od nóg, potem tułów, ogon i głowa. Potem jeszcze kilka szczegółów doklejonych z papieru (oczy, nos, buzia, odznaka, uszy, okulary). Cała piniata w kształcie psa prezentuje się tak:

piniata pies

piniata skye z psiego patrolu

piniata skye

pies piniata

...