seohost
pytanie zadane 5 listopada 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 5 listopada 2019 przez użytkownika

Black Friday to w dosłownym tłumaczeniu czarny piątek. Jest to hucznie obchodzony dzień w Stanach Zjednoczonych, który rozpoczyna zakupy świąteczne przed świętami Bożego Narodzenia. Czarny piątek zawsze przypada na piątek po Dniu Dziękczynienia (takie nasze dożynki).

W Black Friday wszystkie sklepy są otwarte dłużej niż normalnie, a czasem nawet przez całą dobę. Tylko w ten dzień w sklepach trwają obniżki, promocje, wyprzedaże, gdzie za niewielkie pieniądze można kupić wiele rzeczy, a właściwie wszystko. Od spożywczych rzeczy, poprzez zabawki, ubrania, aż po sprzęt RTV i AGD. Konsumenci często potrafią stać w bardzo długich kolejkach w oczekiwaniu na otwarcie takiego sklepu, by następnie nakupować wiele promocyjnych rzeczy. Kolejki ludzi ustawiają się nawet dzień wcześniej lub w nocy i czekają na otwarcie sklepu. 

plakat czarny piątek black friday

W Polsce zwyczaj czarnego piątku zaczął się kilka lat temu w roku 2015, choć nie ma co porównywać go ze skalą amerykańską. Od tego czasu można też w naszym kraju zrobić przedświąteczne zakupy korzystając z promocji. 

W tym roku - 2019 - Black Friday przypada na 29 listopada. 

Czarny Piątek w poprzednich latach przypadał na:

- 2018 - 23 listopada
- 2017 - 24 listopada
- 2016 - 25 listopada
- 2015 - 27 listopada

komentarz 5 lipca 2020 przez użytkownika anonimowy
Szkoda że tylko raz w roku jest ten piątek z promocjami. Chociaż te u nas są podobne słabe w porównaniu z tymi w  USA.
...