pytanie zadane 1 listopada 2019 w Zdrowie i uroda przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 1 listopada 2019 przez użytkownika

Pewnie każda kobieta zadała sobie to pytanie choć raz w życiu. Co będzie lepsze dla mojej skóry, dla mojego ciała: olejek czy balsam? Co lepiej nawilży moją skórę, sprawi, że będzie gładsza w dotyku i zadba o nią wewnętrznie? 

Kosmetyki do pielęgnacji ciała po pierwsze muszą być dostosowane do rodzaju naszej skóry. To tak samo jak dobieramy krem do twarzy, który musi odpowiadać naszym preferencjom i być przeznaczony do danego typu cery. Tak samo jest z produktami do pielęgnacji ciała. Nie wybierajmy pierwszych lepszych kosmetyków do pielęgnacji, albo takich które odpowiadają naszym koleżankom, gdyż nam mogą zupełnie nie przypaść do gustu. Warto najpierw lepiej poznać działanie zarówno olejków jak i balsamów.

Olejki do pielęgnacji ciała w składzie podobne są do sebum jakie produkuje nasze ciało. To sprawia, że dobrze wnikają w naszą skórę, wzmacniają ją i nawilżają. Choć olejki zostawiają tzw. film na skórze (skóra jest wtedy tłusta) to pomaga on zatrzymać wodę w naskórku, więc jest dla nas pomocny. Olejki do ciała bardzo służą skórze tłustej (wbrew pozorom) i wówczas gruczoły nie maja potrzeby produkowania czegoś co już mają. 

Olejki do ciała są dobre dla osób, które lubią stosować coś na wilgotną skórę, wówczas olejek najbardziej spełnia swoją rolę. Należy tez czytać skład olejku. Zazwyczaj są to produkty naturalne, ale zajrzenie na etykietę nie zaszkodzi. 

Balsamy do pielęgnacji ciała, prócz składników jakie są w olejkach zawierają też wodę i ze względu na to lepiej nadają się dla skóry suchej. Balsam nawilża ciało, dodaje jej składników odżywczych i wody. Po posmarowaniu ciała balsamem nie mamy na skórze filmu, jakie zostawiają olejki. Nie trzeba wcierać ich w skórę wilgotną, więc można stosować je o każdej porze. Możesz też zrobić domowy balsam do ciała na bazie oleju kokosowego

składniki na domowy balsam do ciała

...