pytanie zadane 18 października 2019 w Różne przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 18 października 2019 przez użytkownika

Jesień w pełni, a pogoda zachęca do długich spacerów po parkach, lasach czy placach zabaw z dziećmi. Podczas tego czasu warto też zbierać jesienne skarby, dary jesieni takie jak: kasztany, żołędzie, jarzębina, liście, gałązki itp. Można je potem wykorzystać na wiele sposobów, jeśli macie dzieci to nie będzie z tym większego problemu. 

Z darów jesieni możecie zrobić np. jesienną dekorację układając wszystkie zebrane rzeczy np. na misce, czy ozdobnym talerzu albo w szklanej kuli. Mogą wam w tym pomóc dzieci. Możecie też wspólnie zrobić witraż z jesiennych liści

witraż z liści

Wystarczy kartkę A4 złożyć na pół i jeszcze raz na pół, a następnie wyciąć pół ramki. Ma to wyglądać tak, że jak rozłożymy całość to będziemy mieć kartkę A4 z dwoma okienkami. Teraz na wyklejamy ramkę taśmą dwustronną lub klejem i naklejamy wybrane liście, ale tylko na jednej połowie. Następnie nakładamy na nie drugą połowę kartki i witraż prawie gotowy. Jeśli jakieś liście Wam wystają, obcinamy je nożyczkami. W ramce robimy dziurkaczem dziurki i zawieszamy całość na nitce, żyłce, wełnie lub sznureczku. My nasz jesienny witraż powiesiliśmy w oknie. 

jesienny witraż z liści

...