lh
pytanie zadane 18 października 2019 w Informatyka przez użytkownika
Jak się pozbyć tego podkreślania?

1 odpowiedź

odpowiedź 18 października 2019 przez użytkownika

Gdy piszemy coś szybko na klawiaturze naszego laptopa czy komputera czasem coś wciśniemy i nie mamy nawet świadomości tego, że to zrobiliśmy. Skutkiem  może być właśnie podkreślanie całego pisanego przez nas tekstu na czerwono, nawet gdy piszemy poprawnie i nie robimy błędów językowych. Takie podkreślanie tekstu na czerwono potrafi być bardzo irytujące, wiem coś o tym z własnego doświadczenia. Dlatego też powiem Wam czemu tak się dzieje i jak ten błąd szybko naprawić. 

tekst podkreślony na czerwono

Sprawa jest bardzo prosta. Zazwyczaj tekst zostaje podkreślony na czerwono, gdy mamy ustawiony inny niż polski język pisania w naszej przeglądarce internetowej. Wówczas czy to piszemy wpis na bloga czy piszemy komentarz w mediach społecznościowych tekst będzie się nam podkreślał, ponieważ mamy ustawiony inny język np. angielski, a piszemy po polsku. Wówczas przeglądarka odczytuje nasz język jako obcy, niezrozumiały i go podkreśla uznając to za błąd do poprawy. 

Jak usunąć podkreślania tekstu na czerwono? To bardzo proste. Otwieramy swoją przeglądarkę np. Operę. W lewym górnym rogu mamy Menu, klikamy na nie i wybieramy z paska zadań Ustawienia (można też w nie wejść szybciej używając kombinacji klawiszy Alt+P). 

funkcje menu przeglądarki do zmiany języka

Następnie wybieramy polecenie Zaawansowane po lewej stronie i szukamy polecenia Języki. Musimy patrzeć, żeby było zaznaczone na niebiesko polecenie Używaj sprawdzania pisowni dla języka: polski

zmiana języka w operze

I już gotowe. Teraz już możemy pisać tekst po polsku, który nie będzie już podkreślony. 

tekst bez czerwonych podkreśleń

Oczywiście powyższa porada jest na przykładzie przeglądarki internetowej - Opera. Aczkolwiek w każdej innej będzie ona przebiegać podobnie, jedynie lokalizacja opcji w ustawieniach może się nieznacznie różnić.

komentarz 28 marca 2020 przez użytkownika anonimowy
WIELKIE DZIĘKI DŁUGO BORYKAŁEM SIĘ Z TYM PROBLEMEM .POMOGŁO
...