seohost
pytanie zadane 14 października 2019 w Dom i ogród przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 14 października 2019 przez użytkownika

Ostatnio bardzo popularną dekorację do pokoju stanowią litery lub słowa ustawione na półkach, biurkach lub powieszone na ścianie. Mogą być wykonane z różnych materiałów, choć najczęściej jest to drewno bądź metal. 

Ja osobiście robiłam też kiedyś litery z materiału, które wypchałam watą. Dziś pokażę Wam jak zrobić litery w wełnie, które potem można powiesić lub postawić w dowolnym miejscu naszego domu lub mieszkania. Do ich wykonania potrzebowałam:

- grubej tektury,

- nożyka do cięcia papieru,

- wełny w dowolnym kolorze,

- kleju.

Na początku narysowałam sobie literkę M tworząc szablon, po czym wycięłam go nożykiem do papieru. Tekturkę tnie się dość ciężko, ale jeśli nóż jest ostry to damy radę. Możecie wyciąć dowolną literkę - może to być pierwsza litera imienia Waszego dziecka, Wasza lub bliskiej osoby, ale może to być również całe słowo. 

wycięta litera M z tektury

Po wycięciu litery, smarujemy ją od dołu klejem (można użyć też taśmy dwustronnej) i owijamy wełną dookoła. Kolory wełny można zmieniać lub owijać cały czas tą samą wełną. Wszystko zależy od Was i od efektu jaki chcecie uzyskać. 

owijanie wełną literki M

Gotowe litery w wełnie możemy ustawić na półce, zawiesić na oknie, na szafie, na drzwiach do pokoju, na ścianie itp. Odpowiednie miejsce znajdziecie sami. 

wełniana litera M

...