seohost
pytanie zadane 14 października 2019 w Fauna i flora przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 14 października 2019 przez użytkownika

W domu trzymamy zazwyczaj kwiaty cięte bądź doniczkowe, takie jak kaktusy, fikusy lub rośliny oczyszczające powietrze np. sansewierię czy skrzydłokwiat. Inną rośliną jaką możemy trzymać nie tylko w ogrodach, ale również w domu jest bluszcz pospolity. Rozrasta się dość szybko i potem możemy przesadzić go do ziemi w ogródku, do doniczki na balkon lub wyznaczyć miejsce, po którym będzie się on piął w domu. 

wsadzona sadzonka bluszczu pospolitego do doniczki

Do takich roślin, które kojarzą nam się głównie z ogródkiem, a dokładniej ze skalniakami należą również rozchodniki. Są to rośliny, które same się rozsadzają, rozsiewają, rozchodzą, stąd taka ich nazwa. Ja mam właśnie takie rozchodniki w ogródku. Są to chyba rojniki i rosną w wieli miejscach mojego ogródka. Żeby rozsadzić je w nowym miejscu, zwykle ucinam część z łodygą i po prostu wsadzam do ziemi. Po jakimś czasie roślinek jest więcej. Dlatego też postanowiłam zasadzić rozchodnik w domu. 

rozchodnik rojnik w filiżance

Do filiżanki wsypałam troszkę kamyczków na dno, by tworzyły drenaż, potem wsypałam ziemię, a na końcu wsadziłam trzy odnóżki rojnika do ziemi i podlałam całość. Póki co wygląda tak jak na zdjęciu. Zobaczę za jakiś czas czy domowe warunki sprzyjają 'rozchodzeniu się' tej rośliny równie dobrze jak ma to miejsce w ogrodzie. 

kaktus rojnik w doniczce z filiżanki

...