pytanie zadane 21 września 2019 w Muzyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 21 września 2019 przez użytkownika

Program Szansa na sukces prowadzony przez Wojciecha Manna był bardzo popularnym programem w latach 1993-2012. Obecnie, czyli od wiosny 2019 roku, znów wrócił na antenę telewizyjnej dwójki i cieszy się dużą popularnością. 

Dziś jednak chcę przypomnieć Wam występy osób, dla których program ten stał się początkiem dalszej muzycznej kariery. Osoby te są dziś znanymi piosenkarzami lub piosenkarkami, gwiazdami muzyki, które wszyscy znamy, a zaczynali właśnie w tym programie. Oto oni:

1. Justyna Steczkowska - dziś piosenkarka, skrzypaczka, prezenterka, osobowość medialna, autorka tekstów. W Szansie na sukces brała udział dwa razy. Za pierwszym zaśpiewała piosenkę 'Nie przynoś mi kwiatów, dziewczyno' zespołu Trubadurzy, ale nie wygrała. Dopiero za drugim razem zwyciężyła pierwszą edycję programu w 1994 roku śpiewając piosnkę 'Boskie Buenos' zespołu Maanam. 

2. Anna Świątczak - dziś Żeńca, zaś z pierwszego męża Wiśniewska. Była żona Michała Wiśniewskiego, która w Szansie na sukces pojawiła się w 1996 roku. Zaśpiewała ona piosenkę 'Pamiętasz była jesień' Sławy Przybylskiej i zwyciężyła. Przez 7 lat był ona członkinią zespołu Ich Troje. Z Michałem Wiśniewskim (liderem zespołu Ich Troje) ma dwie córki.

3. Kasia Cerekwicka - piosenkarka i autorka tekstów, która zwyciężyła w Szansie w roku 1997 piosenką 'Wyszłam za mąż zaraz wracam' Ewy Bem. 

4. Aneta Figiel - dziś piosenkarka znana głównie z programu rozrywkowego 'Jaka to melodia?', gdzie jest jedną z solistek. Zwyciężyła piosenką 'Wiara' zespołu Ira, zaś na koncercie galowym zaśpiewała piosenkę 'Gdybyś powiedział' w 2003 roku. 

5. Anna Józefina Lubieniecka - dziś znana jako Lari Lu, jest piosenkarką, która w latach 2010-2013 była wokalistką zespołu Varius Manx. W programie zwyciężyła piosenką 'Eli lama sabachtani' zespołu Wilki w 2007 roku. 

6. Daria Zawiałow - dziś piosenkarka, która zaczynała jako dziecko w programie 'Od przedszkola do Opola'. W Szansie zaśpiewała piosenkę 'Miłość' Kasi Cerekwickiej w 2009 roku. 

7. Kasia Stankiewicz - dziś piosenkarka, wokalistka zespołu Varius Manx. W Szansie zaśpiewała piosenkę 'Zamigotał świat' zespołu ww. Wówczas (1995 rok) wokalistką była Anita Lipnicka, a Kasia Stankiewicz zastąpiła ją rok później. 

8. Anna Wyszkoni - dziś wokalistka, która w latach 1996 - 2010 śpiewała razem z zespołem Łzy. W Szansie w roku 2000 zaśpiewała piosenkę 'Długość dźwięku samotności' grupy Myslovitz. Na gali zaśpiewała piosenkę 'Dziwny jest ten świat' Czesława Niemena. 

9. Tomasz Makowiecki - dziś piosenkarz, kompozytor, muzyk, który znany jest też z występu w Idolu. 

10. Natalia Szroeder - obecnie piosenkarka, która karierę zaczynała jako 5-letnia dziewczyna w programie Od przedszkola do Opola. W 2011 roku w Szansie zaśpiewała piosenkę Maryli Rodowicz 'Cicha woda'

11. Grzegorz Wilk - dziś piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny znany głównie z programu Jaka to melodia? gdzie jest solistą. W 1998 roku zaśpiewał w Szansie piosenkę zespołu Piersi 'On nie jest cham' którego liderem był Paweł Kukiz

12. Szymon Wydra - wokalista i gitarzysta zespołu Carpe Diem. Brał też udział w programie muzycznym Idol. W Szansie występował dwa razy: pierwszy raz w 2001 roku, gdzie śpiewał piosenkę Piotra Szczepanika oraz w 2002 roku śpiewając utwór Ryszarda Rynkowskiego.

13. Ewa Farna - piosenkarka śpiewająca zarówno w języku polskim, jak i czeskim. Mając 12 lat wystąpiła w Szansie i zaśpiewała piosenkę Ryszarda Rynkowskiego 'Za młodzi, za starzy'

14. Dominika Gawęda - wokalistka w zespole Blue Cafe. Brała udział w programie Idol

15. Michał Grobelny - wokalista, znany dziś z programu Jaka to melodia?, gdzie jest solistą. W Szansie na sukces zaśpiewał piosenkę Andrzeja Zuchy 'C'est la vie'.

16. Małgorzata Jamroży - dziś znana jako Margaret, jest piosenkarką. W 2006 roku występując w Szansie na sukces zaśpiewała piosenkę Steni Kozłowskiej 'Będę czekać'. Na gali zaśpiewała piosenkę 'Znam Cię na pamięć' Moniki Brodki. 

17. Piotr Cugowski - wokalista w zespole Bracia, syn Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Zaśpiewał w programie piosenkę Czerwonych Gitar 'Biały krzyż'.

18. Donald Tusk - polityk, poseł, senator, premier i kandydat na prezydenta RP. W roku 1996 wystąpił w programie Szansa na sukces w odcinku świątecznym. Zaśpiewał kolędę 'Wśród nocnej ciszy'. 

19. Paulina Ignasiak - dziś znana jako Paulla, jest piosenkarką. W Szansie zaśpiewała piosenkę Natalii Kukulskiej 'Im więcej Ciebie, tym mniej'

...