pytanie zadane 21 września 2019 w Muzyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 21 września 2019 przez użytkownika

Program Od przedszkola do Opola pamiętam bardzo dobrze. Zawsze go oglądałam, choć nie przez wszystkie 12 lat, przez które był emitowany. Pamiętam też orkiestrę, prowadzącego Michała Juszczakiewicza, chórek oraz gości specjalnych, którymi byli m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Rosiewicz, Perfect, Alibabki, Edyta Górniak, Marek Grechuta, Varius Manx, Krzysztof Krawczyk, Czerwone Gitary, Just 5, Jacek Cygan, Lady Pank, Kora, Arka Noego, Brathanki, Bajm, Ich Troje, Kombii, Monika Brodka czy Łzy. 

Choć obecnie program nie jest już emitowany w telewizji, w internecie można znaleźć fragmenty odcinków. Może ktoś z Waszych znajomych czy rodziny brał udział w tym programie? Jeśli nie i nie znacie nikogo kto by w nim brał udział, to jesteście w błędzie. Od programu Od przedszkola do Opola zaczynało wiele dzisiejszych gwiazd, zarówno piosenkarzy/rek i wokalistów. Zerknijcie na poniższą listę i zobaczcie kto zaczynał w tym muzycznym programie swoją przygodę ze śpiewem

1. Sylwia Grzeszczak - w 1995 roku zaśpiewała utwór "Byle było tak" Krzysztofa Krawczyka, miała wówczas 5 lat.

2. Natalia Szroeder

3. Iza Lach - która zaśpiewa w programie mając 5 lat.

4. Natalia Krakowiak - w programie brała udział aż 4 razy, śpiewając piosenki Majki Jeżowskiej, Edyty Górniak, Anny Marii Jopek oraz Eleni.

5. Roger Karwiński

6. Emilia Stachurska - wygrała jeden z odcinków programu.

7. Izuagbe Ugonoh - zaśpiewał piosenkę "Wiosna" Skaldów.

8. Daria Zawiałow - w 2000 roku zaśpiewała piosenkę "Rzeka" Wolnej Grupy Bukowina, miała wówczas 7 lat. W dzieciństwie chciała być aktorką lub modelką. Występ Darii od 5:18


 

9. Katarzyna Sawczuk - w programie wystąpiła 2 razy, pierwszy raz w 2003 roku, gdzie zaśpiewała piosenkę Katarzyny Gärtner i Haliny Frąckowiak oraz w 2005 roku śpiewając utwór Edyty Górniak.

...