pytanie zadane 20 września 2019 w Muzyka przez użytkownika

1 odpowiedź

odpowiedź 20 września 2019 przez użytkownika
edycja 12 stycznia 2022 przez użytkownika

W filmie Kingsajz jest wiele ciekawych piosenek. Która jest najfajniejsza, to ciężko stwierdzić, ponieważ każdemu podoba się coś innego. Jedni wolą szybszą muzykę z tego filmu, a inni wolniejszą. Wszystko to kwestia gustu. Poniżej wypiszę listę, najpopularniejszych utworów. 

Większość piosenek wykonywana jest przez piosenkarkę i producentkę muzyczną Annę Jurksztowicz. W niektórych utworach prócz tej piosenkarki, śpiewa jeszcze Majka Jeżowska oraz Mieczysław Szcześniak. 

1. Zmysły precz! - to chyba najbardziej znana piosenka z tego filmu.

2. Kingsajz dla każdego - piosenka wykonywana na pokazie mody w filmie.

3. Szuflandia


Tytuł filmu w dosłownym tłumaczeniu oznacza "królewski rozmiar". Chodzi w nim o to, że rozmiar kingsajz jest wymarzonym rozmiarem dla krasnoludków. Mogą oni osiągnąć rozmiary normalnego człowieka poprzez wypicie specjalnego napoju, popularnej w czasach PRL-u Polo Cockty

Sceny do filmu, zostały kręcone głównie w Łodzi. W też mieście w Muzeum Kinematografii można do dziś zobaczyć rekwizyty z filmu m.in. pantofel, telefon, sztućce oraz talerz. 

rekwizyty z filmu kingsajz

komentarz 27 stycznia 2020 przez użytkownika Gość
Z tymi rekwizytami to ciekawa sprawa. Jak będę w Łodzi to muszę podskoczyć do tego muzeum. Ciekawe czy zostało coś z tych dużych szuflad?
...